20231010173449.JPG, фото
10 жовтня 2023, 17:29

В області провели опитування щодо ментального здоров'я

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» відбулося масштабне анкетування, де опитали понад 110 тис. населення. Про це розповіла сьогодні, 10 жовтня 2023 року, радниця голови ОДА з питань ментального здоров’я, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба.

За її словами, на Волині опитали близько п’яти тисяч чоловік – як надавачів, так і отримувачів психологічних послуг. Однак, акцент був зроблений на трьох галузях: освіті, охороні здоров’я та соціальному захисті населення.

Зокрема, респонденти отримували ряд запитань, що стосуються їх ментального здоров’я та отримання послуг психосоціальної підтримки.

Для прикладу, постійний стан паніки відчуває 5 % опитуваних, в той же час 50 % – час від часу відчувають паніку та не знають, що з цим робити. На питання, що допомагає впоратися зі стресом, переважали наступні відповіді: музика, робота, прогулянки, сон, спорт, спілкування з друзями, книги, молитви тощо.

Окрім того, під час анкетування волиняни визначили ряд питань, на які хотіли б отримати відповіді. Серед них:

-Як боротися зі страхом і сумом?
-Методики психологічного самозбереження.
-Як пережити втрату?
-Що робити, якщо тебе хтось дратує?
-Як знизити рівень психологічної втоми?

«Це опитування проводиться не просто так. Воно допомагає визначати напрямки подальшої роботи. Наразі наше головне завдання – розповідати про ментальне здоров’я та поширювати відповідну інформацію. Бо люди багато чого не знають і не розуміють. Це теж важливо», – зауважила Наталія Коструба.

Також респонденти назвали основні джерела інформації, яким довіряють, а саме:
1. психологи, психіатри, психотерапевти;
2. офіційні сторінки державних та місцевих органів влади.

Як зазначила Наталія Коструба, це ще раз доводить, що слід більше говорити про ментальне здоров’я саме на офіційних сторінках державних та місцевих органів влади. Адже люди їм довіряють.

Що ж стосується надавачів послуг, то переважна більшість опитуваних зазначили, що з 24 лютого збільшилося навантаження в роботі. Найбільше це відчули працівники охорони здоров’я.

Насамкінець радниця голови ОДА повідомила, що в межах програми здійснюється картування послуг з ментального здоров’я. Адже зараз важливо зрозуміти, де є прогалини у системі, над чим ще потрібно працювати, чи всі вікові категорії отримують достатню психосоціальну підтримку тощо.

Разом із тим, ведуться переговори, аби зробити комплексну інтерактивну карту, на якій буде відображено усі заклади в різних сферах, що надають психологічну допомогу.

«Ментальне здоров’я – це про добро та благополуччя людини. Щоб кожна людина, яка себе погано почуває, знала куди їй звернутися. І отримала якісну послугу із психосоціальної підтримки», – додала Наталія Коструба.

Слід також зазначити, що зараз в області налічується 370 закладів охорони здоров’я, які долучилися до надання психосоціальної допомоги.