20240222132341.jpg, фото
22 лютого 2024, 13:23

В області створили нове тепличне господарство завдяки гранту від держави

Власник горохівського фермерського господарства «Волинський сад» Тарас Щерблюк отримав 3,5 млн гривень грантових коштів на будівництво теплиць.

Він розповів, що з 2012 року підприємство спеціалізується на садівництві, зокрема, вирощуванню яблунь та вишні. Теплиці – новий напрям діяльності, який вирішив розвивати, дізнавшись про можливість отримання гранту від держави.

Тож у минулому році підприємець подав заявку через портал «Дія» та одержав грантові кошти, які спрямував на будівництво модульних теплиць. За умовами програми 70% вартості проєкту покрила держава, ще 30% коштів додав фермер.

Завдяки проєкту на площі 0,8 га завершується будівництво 11 теплиць. Одна із них – теплиця-розсадник вже функціонує. У закритому ґрунті висаджено перші саджанці огірка, врожай якого очікують на початку травня. Поруч із господарством підприємець побудував твердопаливний котел потужністю 1 МВт, який працює на гранулах із соломи та буде забезпечувати сталу температуру в теплицях.

Заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Олександр Троханенко та директор департаменту агропромислового розвитку  ОДА Юрій Юрченко відвідали господарство, оглянули будівництво теплиць та закладку перших саджанців.

«В реалізації цього проєкту важливу роль відіграє соціальна складова, адже це створення щонайменше 12 додаткових робочих місць, згідно умов надання гранту. Крім того, теплиці покращать круглорічне забезпечення мешканців області свіжими овочами та зеленню місцевого виробництва», – відзначив Олександр Троханенко.

Нагадаємо, в Україні діє урядова програма безповоротних грантів «єРобота». З їхньою допомогою можна заснувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. У 2023 році волинські аграрії залучили 55,2 млн гривень грантових коштів. Таким чином в області створено 150 нових робочих місць.

Детальніше про умови гранту

на сад: https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad;

на теплицю: https://diia.gov.ua/services/grant-na-teplicyu.