20191119145349.JPG, фото
19 листопада 2019, 14:30

В області тривають командно-штабні навчання з визначення стану готовності органів цивільного захисту регіону до надзвичайних ситуацій

У Волинській області стартували командно-штабні навчання ДСНС України з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Волинської області з визначення стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період. Навчання триватиме 19-21 листопада 2019 року. В зв’язку з цим, сьогодні, 19 листопада 2019 року, в облдержадміністрації пройшов ряд заходів за участю тимчасово виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука.

Серед них – робоча зустріч Олександра Олексійовича з директором Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України, керівником командно-штабного навчання Сергієм Парталяном, на якій обговорили порядок проведення навчань в області.

Окрім того, очільник найвищої виконавчої гілки влади в регіоні провів нараду з керівниками спеціалізованих служб цивільного заходу області. Олександр Киричук привітав присутніх з початком командно-штабного навчання та представив керівника цього напрямку – Сергія Парталяна.

— Відповідно до плану на 2019 рік, в період 19-21 листопада командно-штабне навчання має пройти на Волині. До навчань залучаються райони, міста обласного значення, окремі суб’єкти господарювання. Ці навчання не є перевіркою, однак буде визначено рівень готовності органів цивільного захисту ефективно та оперативно спрацювати у випадку загрози чи надзвичайної ситуації, – зазначив Сергій Агопович.

Головною метою навчань є вдосконалення злагодженості роботи усіх відповідних служб у разі загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій. Такі навчання проходять у всіх регіонах України. Для кожної області було сформовано завдання з огляду на особливості території, погодних умов тощо.

Начальник управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації Олександр Блащук відзначив, що відповідно до плану заходів в області проведено підготовку до штабного навчання. Зокрема, проведено уточнення планів реагування, евакуації, розрахунку сил та засобів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій тощо.

Варто зазначити, для того, щоб забезпечити відповідне реагування на надзвичайну ситуацію необхідно розробити комплекс відповідних заходів. Найперше – провести комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тож коли в область надійшли змодельовані ввідні дані про те, що внаслідок проходження активного циклону західними регіонами України значно підвищився рівень опадів та погіршилися погодні умови (шквальний вітер, значне зниження температури повітря), керівництво області провело засідання комісії ТЕБтаНС.

Олександр Киричук резюмував, що навчання будуть тривати декілька днів, та доручив структурним підрозділам обласної  державної адміністрації забезпечити сприяння проведенню запланованих заходів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.