В області відбулося засідання Госпітальної ради
20 квітня 2021 року відбулося засідання Госпітальної ради при обласній державній адміністрації. Участь у робочій зустрічі взяли голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, заступниця голови ОДА Людмила Тимощук, заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА Роман Рудоквас та представники медичних закладів області.
«Серед важливих питань, які сьогодні розглядатимуться, прошу обговорити також питання централізованого постачання кисню в лікарні, які надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію в області», – зазначив Юрій Погуляйко.
У результаті засідання члени Госпітальної ради напрацювали варіанти рішень щодо мережі лікарень Волинського госпітального округу.
Зокрема, прийнято подати рекомендацію на підпис голові Волинської ОДА щодо надання Володимир-Волинському ТМО статусу опорного закладу Міністерством охорони здоров’я України.
Слід зауважити, що на сьогодні в області функціонують 7 опорних лікарень, які забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги до потреб населення. А саме:
– КП «Волинська обласна клінічна лікарня»;
– КП «Луцька міська клінічна лікарня»;
– КНП «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання»;
– КНП «Любомльське територіальне медичне об’єднання»;
– КНП «Нововолинська центральна міська лікарня»;
– КНП «Ратнівська центральна районна лікарня»;
– КНП «Камінь-Каширська центральна районна лікарня».
Під час засідання присутні також обговорили процес формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я Волинського госпітального округу. Нагадаємо, що в області до 1 січня 2021 року функціонувало 16 районів, в кожному з яких була центральна районна лікарня. Відповідно до нового адміністративно-територіального устрою утворено 4 райони: Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Ковельський та Луцький. Отож на території районів функціонує декілька лікарень, які виконують однакові функції.
На сьогодні завдання районів та кожного закладу – визначитися із своїми послугами, щоб їх удосконалювати. Зокрема, необхідно вирішити, які лікарні за своєю спроможністю можуть бути багатопрофільними, планового чи відновного лікування.
«Кожен медичний заклад подавав бачення свого розвитку, – підкреслила Людмила Тимощук. – Адже повинен бути напрямок, до прикладу хірургічний, який та чи інша лікарня буде розробляти та вдосконалювати».
Відтак, необхідно сформувати свої перспективні плани розвитку, спільно розробити маршрути пацієнта за закладами в кожному районі області, на основі яких буде сформовано перспективний план розвитку Волинського госпітального округу.
Слід зазначити, що комунальні підприємства галузі охорони здоров’я області співпрацюють із Проектом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», у рамках якого відбувається підтримка щодо питань формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я Волинського госпітального округу. Як повідомив координатор Проекту Ігор Ващенюк, робота із медичними закладами області відбувається якісно та продуктивно, що надає можливість до початку червня 2021 року сформувати повністю пакет документів, аналітичних матеріалів та пропозицій до плану розвитку госпітального округу.
Також присутні обговорили співпрацю закладів охорони здоров’я із НСЗУ та встановлення нових кисневих точок у медичних закладах на території області, аби надавати ефективну допомогу хворим на COVID-19.
До слова, Людмила Тимощук запропонувала наступні засідання Госпітальної ради робити виїзними, аби бачити на базі кожної лікарні ефективність розвитку діяльності закладу.
Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації