20190311093617.jpg, фото
10 березня 2019 року

В області вшанували пам’ять того, хто любив Україну понад усе

Пам’ять великого сина українського народу Тараса Шевченка вшанували сьогодні, 10 березня 2019 року, у Луцьку біля пам’ятника видатному поету. Хоча з дня смерті Великого Кобзаря сьогодні минуло 158 років, та його твори є надзвичайно актуальними та пророчими й досі. Вшанувати пам’ять Тараса Григоровича прийшов і голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

Його творчість – національна гордість нашої держави. Адже справді майже кожна сторінка «Кобзаря» – це палкий заклик любити свій народ і край, пророчий осуд усякої неправди і неволі, рішучий осуд насильства, релігійного лицемірства і соціальної несправедливості. Разом із цим, сказав і пророчі слова про те, що «Україну злії люди присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять…»

Панахиду в річницю смерті відслужили священнослужителі Луцького Свято-троїцького собору Православної церкви України.

- Сьогодні ми вшановуємо пам’ять того, хто любив Україну понад усе. Кожного року, коли ми приходимо сюди, і перечитуючи його «Заповіт», ми можемо із впевненістю сказати, що він не помер. Він живе з нами, він живе всередині нас, і житиме далі із тими, хто його пам’ятатиме. А пам’ятає його кожен патріот, кожен, хто відчуває його написані слова та прив’язаність до України. Любімо тих, які любили Україну, любімо землю українську, як любив її Тарас Шевченко, - сказав представник духовенства по завершенню заупокійного богослужіння.

Опісля, до підніжжя пам’ятника Т.Г.Шевченку присутні поклали квіти.

І як відзначила у виступі член Всеукраїнської спілки письменників України, заслужений вчитель України Ніна Горик, до пам’ятників нашого Великого Кобзаря сьогодні збираються українці у всьому світі, тому що ті монументи стоять як вежі, що тримають на собі українське небо, аби було вищим.

- Шевченко – це наша сторожова вежа. Недаремно він постійно стоїть до сьогоднішнього дня між світлом і тьмою, між силами світлими: патріотичними, українськими, і між силами темними, - зауважила Ніна Горик.

Завершився захід виконанням Державного Гімну України та словами ведучої:

- Великий Кобзар веде українську громаду до пробудження весни незалежної України!

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.