20220929115910.JPG, фото
29 вересня 2022, 11:57

В області вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру

Сьогодні, 29 вересня 2022 року – 81-а річниця від початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр. Тож представники обласної влади прийшли до меморіального знаку жертвам єврейського Голокосту, що розміщений у Луцьку на території мікрорайону Вересневе, аби вшанувати пам’ять жертв нацистських злочинів.

До пам’ятного заходу долучився заступник голови ОДА Юрій Гупало.

Слід зазначити, що жертвами Голокосту стали понад сто тисяч людей – військовополонених і цивільних громадян. Серед них – представники єврейської національності i ті, хто намагався їх урятувати: українці, роми, караïми, учасники українського визвольного руху, заручники, «саботажники», порушники комендантської години та пацієнти психіатричної клініки.

Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки від вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941-го і до завершення окупації міста в листопаді 1943 року. Так, впродовж серпня, вересня та грудня 1942 року нацисти знищили майже 26 тисяч євреїв поблизу села Гірка Полонка.

Сьогодні Бабин Яр – це застереження світовій спільноті про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками.

Осмислюючи жахи Голокосту та інших численних злочинів тоталітарних режимів минулого століття, цивілізований світ проголосив гасло «ніколи знову».

Проте у ХХI столітті геноцид знову прийшов на українську землю. Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібного до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а вигаданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою для євреїв у сучасній Україні.

Пам’ятаймо, що всіх рашистських злочинців буде належно покарано – так, як колись було покарано нацистських злочинців.