В області вшанували пам’ять жертв концентраційних таборів
У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів небайдужі лучани та гості міста зібралися на Меморіальному комплексі біля Стели Скорботи, аби вшанувати пам’ять тих, чиє життя завершилося за колючим дротом таборів смерті та в печах крематоріїв під час Другої Світової війни. Скорботні заходи відбулися сьогодні, 11 квітня 2018 року.
Серед присутніх – заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець та тимчасово виконуючий обов’язки Луцького міського голови Григорій Пустовіт, члени обласних та громадських організацій, студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, ліцеїсти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовки імені Героїв Небесної Сотні та учні шкіл адміністративного центру регіону. Однак, найголовніші учасники заходу – ветерани та колишні в’язні нацистських концтаборів, котрі прийшли разом із дітьми та онуками.
Насамперед, голова Волинського обласного відділення української «Спілки в’язнів-жертв нацизму» Валентина Лебедь звернулася до присутніх із вітальним словом. По тому священнослужитель Луцького благочиння Української православної церкви Київського патріархату Андрій Ротченков відслужив панахиду за загиблими в концтаборах від рук нацистів, а присутні вшанували пам'ять невинно знищених у Другій Світовій людей хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя Стели Скорботи.
Далі ж представники влади та громадськості мали нагоду зустрітись із ветеранами та в’язнями нацистських концтаборів в актовій залі Волинського краєзнавчого музею. Саме тут відбувся захід під назвою «Пекло на землі: колючі дроти між життям та смертю».
Заступник голови облдержадміністрації, звертаючись до покоління тих, кому довелося пережити ув’язнення в нацистських таборах, зізналася:
– Попри те, що зустрічаюся з Вами доволі часто, щоразу не можу говорити без сліз у очах. З одного боку, це сльози смутку за тими, кого нині з нами немає. З іншого, – сльози радості, адже ніяким тортурам та мукам не вдалося зробити Вас злими чи нечутливими. Навпаки, поруч із Вами – завжди відчуваю невимовне сяйво доброти та тепло турботи.
Крім цього, Світлана Мишковець розповіла, як школяркою мала можливість відвідати Бухенвальд – один із найбільших концентраційних таборів Німеччини. Те, що посадовець побачила там, і досі не може витерти зі своєї пам'яті.
– Тож, хочу побажати Вам міцного-преміцного здоров’я, поцілувати Ваші натруджені руки, і віддати тепло мого серця. Низький уклін Вам, – на завершення побажала заступник керівника найвищої виконавчої гілки влади в області. Також вона зазначила, що нинішній захід за участю великої кількості молодих людей вказує на те, що нам слід не лише співпереживати колишнім в’язням, але й допомагати, любити, поважати і бути завжди поруч.
Насамкінець, Світлана Мишковець вручила подяки голови облдержадміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, багаторічну активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів таким активістам обласного відділення Української спілки в'язнів – жертв нацизму:
– Валентині Лебедь;
– Миколі Новосаду;
– Жанні Полевик;
– Надії Сибирьовій.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.