В області зареєстровано понад 8 тисяч звернень про домашнє насильство
Про це повідомила начальниця відділу підтримки сім'ї, оздоровлення та відпочинку дітей департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Яна Фурманюк.
За її словами, щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства». Її головна мета – показати суспільству, що проблема насильства досі існує. Окрім того, показати шляхи її подолання і розказати особам, які потерпають від домашнього насильства, куди їм звертатися і що необхідно робити, якщо вони зазнали насильства.
«Ми розуміємо, що коли особа зазнає насильства, можливо, вона просто не пам’ятає або не знає номери телефонів, куди звертатися. Тому ми завжди наголошуємо, що потрібно звертатися до поліції за телефоном 102. За консультацією, за психологічною чи будь-якою іншою допомогою можна звернутися на Всеукраїнську гарячу лінію – 15-47. Також можна звертатися до будь-якої спеціалізованої служби. В тому числі – до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Наразі вони функціонують у 35 територіальних громадах області», – розповідає Яна Фурманюк.
До слова, особи, що постраждали від домашнього насильства можуть перебувати у притулках до 90 діб. За цей період людина проходить роботу з психологом, можливий пошук роботи чи нового житла.
Поруч із тим, в області створюють ще 5 спеціалізованих служб. Це 2 притулки та 3 денних центри з кризовими кімнатами у Забродівській, Ратнівській, Нововолинській, Литовезькій та Павлівській територіальних громадах. Для цього з державного бюджету виділили 7,7 млн грн.
Потому чиновниця озвучила вражаючу статистику:
«Загалом за 9 місяців 2023 року в області зареєстровано більше 8 тисяч звернень з приводу домашнього насильства. Більша частина цих звернень від жінок. Близько 300 звернень щодо насильства над дітьми. Решта – насильство щодо чоловіків».