В облдержадміністрації презентували виставку «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України»
Виставка підготовлена Українським інститутом національної пам`яті спільно з видавництвом «Родовід» з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років. Вперше вона була представлена в Києві в переддень Дня Незалежності минулого року. А до 100-річчя проголошення Акту Злуки та Дня Соборності її виставляють у всіх обласних центр.
Презентація у Луцьку відбулася у фойє обласної ради сьогодні, 24 січня 2019 року за участю посадовців та небайдужих громадян.
Заступник голови обласної державної адміністрації Денис П`ятигорець зауважив, що виставка надважлива та пригадав, що цього ж дня, 24 січня чотири роки тому вороги обстріляли Маріуполь – а це наслідки того, що відбувалося 100 років тому, наслідки того, що тоді Україну намагалися роз`єднати.
— Ці уроки історії є для нас дуже важливими. Вони мусять навчити нас єднатися перед обличчям небезпеки. Наші вороги – за межами нашої країни. Ми маємо зробити все, аби кожен день залишився в історії. Ми відродили та зберегли нашу країну. Сьогодні у нас є всі елементи державності – Гімн, Прапор, Герб, мова, історія, церква. Ми маємо все, що не мали 100 років тому. Тепер ми не втратимо шанс бути сильною нацією, – зауважив Денис Миколайович.
Регіональна представниця Українського інституту національної пам`яті Леся Бондарук повідомила, що виставка складається з 21 інформаційно-просвітницького стенду та дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення.
— Інформація, втілена у виставці, збиралася роками. Ми щодня бачимо символ нашої держави на державних установах, печатках, але мало хто знає його творців. Десятки років радянська влада приховувала від нас імена творців української символіки. Це та інформація, яка нас збагатить і допоможе краще усвідомлювати сутність української історії, – розповіла Леся Бондарук.
Насамкінець представниця Інституту національної пам`яті вручила заступнику голови облдержадміністрації Денису П`ятигорцю арт-плакати портретів української військової еліти 1917 – 1921 років для представлення їх в стінах облдержадміністрації. Далі виставка мандруватиме музеями та освітніми закладами області.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.