В Шацькій громаді завершили будівництво каналізаційних очисних споруд
У рамках програми транскордонного співробітництва за фінансової підтримки ЄС проводилося каналізування населених пунктів навколо озера Світязь. А саме – сіл Світязь, Пульмо (урочище Мокашин), Мельники (урочище Ляпове) та західної частини Шацька.
На запрошення місцевої влади відкрити новозбудовані об’єкти та взяти участь в заключній міжнародній конференції приїхав заступник голови ОДА Олександр Троханенко.
Слід зазначити, що загальний бюджет проєкту становить 6 млн 450 тис. євро. З них 10% кошти селищного, районного, обласного і державного бюджетів, решта 90% – фінансування Європи.
Як розповів голова Шацької громади Сергій Карпук, в рамках програми прокладено майже 100 кілометрів каналізаційних мереж, до яких приєднається понад 2,6 тисяч домогосподарств. Змонтовано 31 каналізаційно-насосну станцію. А також не лише відновлено існуючі очисні споруди, а й зведено нові – у селах Світязь і Пульмо. Очисні споруди мають потужність 2,5 тисяч м³.
Завдяки цьому проєкту в Шацькій громаді поліпшиться екологічна ситуація, покращаться умови життя людей та підвищиться туристична привабливість краю.
Крім того, під час конференції старший експерт представництва у Львові секретаріату транскордонного співробітництва Василь Хім’як зазначив, що наступна програма «Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027» буде розрахована на спільні проєкти для поляків та українців з прикордонних громад. Загальна сума грантів становитиме 187,4 млн євро.
Подавати заявки на грант можуть будь-які некомерційні установи, спільноти, громадські організації. Важливо, що проєкт має бути поданий спільно з польською організацією-партнером. За умовами програми транскордонного співробітництва, 90% проєкту фінансуються із фондів ЄС, 10% – переможці гранту. Великі інфраструктурні проєкти подають обласні адміністрації.
Гранти надаватимуть за п’ятьма пріоритетами: довкілля (сприяння адаптації до зміни клімату, стійкість до стихійних лих, доступ до води, каналізування, захист природи, зменшення забруднення), здоров’я (доступ до меддопомоги, паліативна, геріатрична медицина), туризм, співпраця, а також розбудова прикордонної інфраструктури.
Програма Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027 вже затверджена Європейською комісією, грантові заявки можна буде подавати у 2023 році.
Тож Сергій Карпук повідомив, що Шацька громада візьме участь в новій програмі транскордонного співробітництва та надалі продовжить розвиватися.