20220427180442.JPG, фото
27 квітня 2022, 18:03

В умовах війни ризик поширення інфекційних хвороб серед населення - збільшився

Про важливість вакцинації від інфекційних хвороб, особливо в умовах війни говорили під час брифінгу сьогодні, 27 квітня 2022 року. Спікерами були головний санітарний лікар області Наталія Янко та головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко.

Великі скупчення людей, зокрема в укриттях, відсутність доступу до їжі, води, базових засобів гігієни сприяють поширенню інфекційних хвороб. Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, а також COVID-19 можуть швидко поширюватися та загрожувати вам та вашій дитині.

«Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щеплення в країні, – зазначила Наталія Янко. – Відповідно до календаря профілактичних щеплень всі діти мають обов’язково отримати вакцину проти 10-ти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту».

Головний санітарний лікар Волині повідомила, що для отримання колективного імунітету необхідно, щоб не менше 95% населення мали щеплення. Впродовж минулих років спостерігається зниження обсягів щеплень.

Так, у період 2020-2021 рр. в Україні рутинні щеплення отримали 80% дітей, а в області лише 75%.

«На Волині накопичується кількість дітей, які не отримали рутинні щеплення в минулі роки. На сьогодні понад 5 тисяч дітей залишаються незахищеними проти дифтерії і правця, поліомієліту, понад 3 тисячі - проти кору, краснухи, та епідпаротиту, понад 7 тисяч від гепатиту В», – розповіла Наталія Янко.

Своєю чергою, Людмила Рожко повідомила, що якщо дитина пропустила щеплення за календарем, то не потрібно починати з початку всі щеплення проти цієї інфекції. Можна скласти графік щеплень разом з лікарем.

«Внутрішні переселенці також можуть щепити дітей у медичних закладах населених пунктів, у яких вони перебувають. Для щеплення підписувати декларацію із місцевим сімейним лікарем не обов’язково. Вакцин в закладах охорони здоров’я області достатньо», – зазначила посадовиця.

Окрім того, згідно епідпрогнозу у 2022 році є ризик початку спалаху кору. Це одне із найбільш заразних захворювань відомих у світі та одна із головних причин дитячої смертності. За даними ВООЗ щороку у світі 30-40 млн дітей хворіють на кір, з них понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

Тож лікарі закликають батьків подбати про те, щоб у 12 місяців дитина мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит).

Пам’ятайте, вакцинація рятує життя.