20190304172742.jpg, фото
04 березня 2019 року

Вакцинація – найкращий захист від інфекційних захворювань!

Кілька десятків краян прийшли сьогодні, 4 березня 2019 року, під стіни Луцької міської ради та Волинської обласної державної адміністрації, аби висловити спільний протест проти вакцинації дітей. Поспілкувалася з мітингувальниками заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

За словами учасників акції, діти, які не мають профілактичних щеплень, не можуть відвідувати дошкільні та загальноосвітні заклади. Пов’язано це з рішенням керівництва навчальних і медичних закладів. Батьки наголошують, що відстоюють законне право своїх дітей на навчання, що прописано в Конституції України та Законі України «Про освіту».

Що ж стосується вакцинація, то на переконання учасників акції, – це надзвичайно ризиковане медичне втручання, яка має виключно добровільний характер. Тож примушувати проводити її ніхто не може. Тим паче, що в Україні досі офіційно не оголошено про спалах жодної епідемії.

Світлана Мишковець, своєю чергою, наголосила, що проблему не можна розглядати однобоко, адже це стосується усіх дітей.

– В кожної дитини є специфічний імунітет. Тому якщо є протипоказання, ніхто не змушує проводити вакцинацію. Натомість, здорова, але не вакцинована дитина, яка немає протипоказів, несе загрозу цілому колективу. Тому що захворівши, вона може передати хворобу іншим, – зауважила Світлана Євтихіївна.

Разом із тим, заступник голови ОДА нагадала, що експерти попереджають про загрозу епідемії дифтерії в Україні. А єдиний дієвий засіб захисту від цих небезпечних інфекційних хвороб – вакцинація. Саме тому вся сім’я Світлани Мишковець отримала відповідні щеплення.

– Щоденно отримую аналіз ситуації захворюваності на кір в області. Лише в останній період ситуація трохи покращилася. Це все – завдяки масовій вакцинації населення. Адже збереження життя людей – наше головне завдання, – резюмувала Світлана Євтихіївна.

Між іншим, учасники акції залишили інформаційний запит, який вміщує 11 запитань. Вже незабаром вони отримають письмову відповідь на них.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.