20210604192805.jpg, фото
04 червня 2021 року

Вакцинальна кампанія: в області провакциновано 29 763 волинян

На сьогодні в області щеплення проти COVID-19 проводять трьома вакцинами – CoronaVac, AstraZeneca (виробництва Південна Корея) та Comirnaty (Pfizer). Це повідомила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук під час онлайн-брифінгу Волинської ОДА, що відбувся 4 червня 2021 року.

Загалом, як розповіла Людмила Тимощук, станом на 3 червня на Волині провакциновано 29 763 жителі області. Першу дозу – 27 030 осіб, другу – 2733 особи.

Так, у розрізі вакцин щеплень проведено:

- вакциною Covishield (AstraZeneca, виробництво Індія) – 14 193 особи

- CoronaVac – 4 039

- Comirnaty (виробник Pfizer) – 3132 особи

- AstraZeneca, виробництво Південна Корея – 8399 осіб

Для цього в області сформовано 15 мобільних бригад з вакцинації населення вакциною Covishield/AstraZeneca та CoronaVac і 6 мобільних бригад для вакцинації Comirnaty (виробник Пфайзер). Також нині проводиться навчання ще 6 мобільних бригад для проведення щеплень вакциною Comirnaty (виробник Пфайзер).

Щодо наявних в області вакцин, то 2 червня на Волинь доставлено вакцину проти COVID-19 «Comirnaty» (виробник Pfizer) в кількості 4680 доз. Того ж дня й розпочали щеплювати. Нагадуємо, вона призначена для осіб 1 і 2-го етапів вакцинації – це медичні працівники, працівники освіти, військовослужбовці Збройних сил України, співробітники структур державної безпеки.

Також 2 червня в область поступила вакцина «CoronaVac» в кількості 4320 доз. До слова, 1 червня 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила вакцину CoronaVac виробництва Sinovac Biotech для екстренного медичного застосуванння. Вона відповідає міжнародним стандартам безпечності, ефективності та якості. ВООЗ рекомендує застосовувати дві дози Коронаваку із інтервалом від двох до чотирьох тижнів для дорослих віком від 18-ти років.

Також очікується поступлення вакцини проти КОВІД-19 AstraZeneca (виробництво Італії), яка зареєстрована в Україні 31.05.2021 р. Вакцина призначена для проведення щеплення другою дозою. Зокрема, медичних та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, учасників ООС, соціальних працівників, священнослужителів, співробітників МВС, СБУ, людей віком 65+. Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувались залишковими дозами, або громадські діячі.

«Усі вакцини AstraZeneca проти КОВІД-19, незалежно від країни виробництва, є ідентичними за складом та технологіями виготовлення та є взаємозамінними», - наголосила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.