20260623114229.JPG, фото
22 червня 2026, 17:30

Відбулося чергове засідання Міжсекторальної координаційної ради з розвитку громадянського суспільства при ОВА

Сьогодні, 22 червня у Луцьку відбулося робоче засідання Міжсекторальної координаційної ради з розвитку громадянського суспільства та належного демократичного врядування, утвореної при Волинській ОВА.
У фокусі - моніторинг результатів та узгодження подальших планів діяльності ради.

Участь в засіданні взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації, зокрема управлінь економіки, внутрішньої політики, міжнародного співробітництва, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області Володимир Демидюк, заступник начальника Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Волинській області Оксана Мельник, регіональна координаторка програми EGAP у Волинській області Оксана Киричук.

Разом з тим, в онлайн-форматі долучилася виконавча директорка ГО «Агенція регіонального розвитку Прибужжя» Ірина Пикалюк.

Модерувала зустріч виконавча директорка ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик, яка наголосила на необхідності взаємодії інститутів громадянського суспільства та влади з метою належного напрацювання проєкту Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Волинській області на 2027–2032 роки.

Своєю чергою, заступник директора департаменту економіки, інвестиційної діяльності та регіональної політики Андрій Ткачук зазначив, що план заходів Регіональної програми повинен відповідати цілям Стратегії розвитку Волинської області на період до 2027 року. За його словами, це створить умови для сталого розвитку регіону через забезпечення конкурентоспроможності економіки, комфортних умов для життя громадян та розвиток транзитно-логістичного потенціалу прикордонної території.

Під час засідання заступниця начальника Львівського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Волинській області Оксана Мельник наголосила, що управління забезпечує реалізацію конституційного права громадян на свободу об’єднання шляхом здійснення державної реєстрації громадських формувань. Водночас спікерка зазначила, що державна реєстрація громадських об’єднань є важливим механізмом легалізації діяльності інститутів громадянського суспільства, забезпечує належні правові умови для їх функціонування та сприяє розвитку громадянської активності й партнерської взаємодії між громадськістю та органами державної влади.

Окрему увагу приділили питанню міжнародного партнерства.

Так, за словами заступниці начальника управління - начальниці відділу міжнародної технічної допомоги управління європейської інтеграції та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації Ольги Білітюк, завдяки спільній співпраці та взаємодії громади Волині долучаються до впровадження євроінтеграційних процесів: навчання, менторство, обмін досвідом.

Насамкінець зустрічі учасники окреслили стратегічні цілі та розвиток ефективної співпраці між владою і громадськістю. А також висловили готовність до розширення співпраці з інститутами громадянського суспільства.

Нагадаємо, Міжсекторальна координаційна рада з розвитку громадянського суспільства та належного демократичного врядування у Волинській області створена у січні цього року як консультативно-дорадчий орган при обласній військовій адміністрації, яку очолює заступник голови ОДА Тарас Шкітер.