20240112185502.JPG, фото
12 січня 2024, 18:54

Відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність»

Під керівництвом начальника ОВА Юрія Погуляйка відбулося засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність». Про це він повідомив на сторінці у Фейсбуці.

«Продовжуємо моніторити та аналізувати закупівлі у місцевих бюджетах. І це дає свої результати. Зокрема, на минулому засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність» ми розглядали інформацію про можливе порушення КП «Луцькспецкомунтранс», і на підставі цього було ухвалене рішення звернутись до Держаудитслужби щодо здійснення моніторингу. Слід зауважити, що 11 січня моніторинг розпочали. Нагадаю, що мова про закупівлю техніки за прямим договором, позаяк через відсутність учасників тендер не відбувся. Така процедура можлива, але за умови дотримання усіх характеристик та умов, вказаних при оголошенні тендеру. Тож чекаємо результатів перевірки», - зазначено у дописі.

Ще кілька закупівель розглянули сьогодні, 12 січня 2023 року, під час чергового засідання. Для прикладу, це закупівлі за прямими договорами у Підгайцівській громаді.

Як повідомила начальниця управління внутрішнього аудиту облдержадміністрації Оксана Будкіна, сам замовник трактує ці закупівлі як послуги, але в такому разі вони мали би іти через відкриті торги, а не через прямі закупівлі. Окрім того, не відомо, чи мають ці підрядники достатньо досвіду та потужностей, а також чи була там взагалі якась проєктно-кошторисна документація.

Відтак, вирішили, що спочатку звернуться за роз’ясненнями до керівництва громади. А вже з огляду на те, що вони повідомлять, прийматимуть рішення про звернення до Держаудитслужби.

Загалом, усього за 2023 рік у Волинській області здійснено закупівель на суму 22 мільярди гривень. Це на 10 мільярдів гривень більше, ніж у 2022 році. Також зросла кількість лотів в закупівлях до 128 тисяч, у порівнянні із 2022 роком, де було 105 тисяч лотів. Також збільшилась кількість організаторів до 796.

Аналіз показав, що основним порушенням та недопрацюванням замовників при здійсненні закупівель стало недостатнє обґрунтування для вибору постачальника формування ціни. Тобто основні запити правоохоронних органів або Держаудитслужби при перевірці закупівель стосується того, що замовник не показує, яким чином він обирає постачальника та не обґрунтовує ціну. При цьому, середню ціну в «Прозоро» можна подивитися в модулі аналітики. Також дуже частим є поділ предмету закупівлі з метою уникнення торгів. Окрім того, замовники зловживають винятками, встановленими особливостями при здійсненні закупівель.