Відбулося перше засідання регіональної комісії з реабілітації
На Волині розпочала діяльність регіональна комісія з реабілітації. Її перше засідання відбулося сьогодні, 21 лютого 2019 року. Серед присутніх – начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Чубара.
Слід зазначити, що Волинська регіональна комісія з реабілітації утворена відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Олександра Савченка від 15 лютого 2019 року № 77. Також визначено її персональний склад. Згідно положення про Волинську регіональну комісію з реабілітації, вона здійснює попередній розгляд обставин, пов’язаних з учиненням репресій проти конкретної особи, та подає Національній комісії з реабілітації обґрунтовані пропозиції щодо можливості визнання особи реабілітованою або потерпілою від репресій.
Отож, для початку обрали керівний склад комісії. Зокрема, головою призначили представника ГО «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний альянс» Олександра Гуча, а його заступником – головного спеціаліста з регіональних питань у Волинській області Українського інституту Національної пам’яті Ларису Бондарук. Натомість секретарем регіональної комісії з реабілітації стала начальник відділу з питань релігій та національностей управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації Ольга Купровська.
Зважаючи на те, що з об’єктивних причин Олександр Гуч не зміг бути присутній на першому засіданні комісії, слово взяла Лариса Бондарук. За її словами, Волинська регіональна комісія з реабілітації є фактично першою в Україні, яка створена та вже розпочала свою діяльність. Відтак, інші регіони будуть рівнятися та переймати позитивний досвід. Тож відповідальність величезна.
Заступник голови комісії також зазначила, що вже є чимало звернень до ОДА не лише від репресованих, а й від членів їх родин. Адже розширено рамки Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». Саме тому вона готова півдня щотижня надавати відповідні роз’яснення та консультації усім зацікавленим.
– Процес надання статусу жертв репресій є досить довготривалим. Ми лише перша ланка процесу, адже остаточне рішення приймає Національна комісія в Києві. Через це виникатиме багато питань, на які я готова відповідати, – зазначила Леся Василівна.
Насамкінець домовилися про дату наступного засідання регіональної комісії. Окрім того, в планах – організувати прес-конференцію, аби пояснити усі тонкощі процедури визнання особи реабілітованою або потерпілою від репресій.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.