20180831155032.jpg, фото
16 квітня 2018 року

Відбувся черговий прийом із особистих питань у голови облдержадміністрації

– Ми втрачаємо поняття оцінки героїзму. У нас стирається межа між подвигом і буденністю. Вважаємо, що пішов чоловік на фронт, не вбили його і дякувати Богу. А те, що саме він нас захищав, нікого не цікавить, – резюмував у післямові до чергового прийому громадян, що відбувся 16 квітня 2018 року, голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Дійшов керівник найвищої виконавчої гілки влади регіону до такого висновку, заслухавши заявників – учасників АТО з Луцька. Чоловіки звернулися із проханням посприяти у виділенні земельної ділянки для ведення особистого сільського господарства в селі Звиняче Горохівського району. Як з’ясувалося, герої неоголошеної війни зверталися з цього питання декілька років. На руках мають цілу гору паперів – відповідей із різних інстанцій.

Відтак, про суть проблеми розповів перший заступник начальника головного управління Держгеокадастру в області Анатолій Поляков. Посадовець зазначив, що на території Звиняченської сільської ради була приватизована земельна ділянка площею 14 га. Кілька років тому між Горохівською райдержадміністрацією та одним із фермерів, котрі працюють у тому районі, уклали договір оренди зазначеної ділянки.

Наприкінці ж 2017-го року згадана вище сільська рада звернулася до земельників із проханням виділити частину ділянки трьом учасникам антитерористичної операції на сході України. Мова йшла про два гектари кожному з них. Щодо фермера, то йому залишалися решта 8 гектарів. Однак, коли згодом чоловіки написали заяви про виділення землі до головного управління Держгеокадастру в області, стало відомо, що договір оренди між підприємцем та райдержадміністрацією не розірваний.

Тож, Олександр Савченко на це зауважив:
– Я військова людина і горою стою за військових людей, бо вони захищали нас. Я більш, ніж упевнений, що там є порушення при укладанні угоди. Відтак, потрібно направити спеціалістів до райдержадміністрації, котрі перевірять, на якій підставі та чи згідно з законодавством вона укладена.

По тому ж Олександр Ілліч зазначив, що звернеться з клопотанням щодо проведення експертизи зазначеного документу на предмет наявності порушень до головного управління Держгеокадастру в області.

Що стосується інших питань, з якими звернулися заявники Волині до голови облдержадміністрації, то вони – різнопланові: сприяння у поверненні коштів за виконані роботи зі спорудження підвісного мосту між смт Любешів та селом Заріка, що на Любешівщині, будівництво притулку для бездомних тварин у місті Луцьку, проведення перерахунку пенсії тощо.

Разом із тим, усі питання, з якими клопочуть заявники, перебувають на особистому контролі в Олександра Савченка. Свідчення того – нинішній візит керівника Волині до одного з районів регіону.

Варто нагадати, що два тижні тому відбувся перший у тоді ще новопризначеного голови облдержадміністрації прийом, який тривав із чотирнадцятої до двадцятої години. Проблеми, котрі порушили близько 150 громадян 2 квітня 2018 року, були досить складні. Серед них – недобудовані школи, аварійні дороги та багато інших. Тоді Олександр Ілліч пообіцяв відвідати з робочим візитом ряд загальноосвітніх навчальних закладів Ківерцівщини.
Сьогодні ж – свою обіцянку виконав та побував у кількох селах цього району, а саме – Башлики, Грем’яче та Прилуцьке. Те ж, що почув від мешканців зазначених населених пунктів тоді, не лише підтвердилося, але й виявилося в рази гіршим.

Тож, резюмує голова облдержадміністрації, усі прийоми закінчуються певними резолюціями та конкретними кроками. Очевидно, що складні питання не можна влагодити упродовж одного чи двох днів. Таким чином закладається певне підґрунтя для того, щоб у подальшому їх вирішити.
Підбиваючи ж підсумки, слід зазначити, що нинішній прийом видався менш велелюдним та досить короткотривалим у часі. І як зауважив Олександр Савченко, жоден із громадян не звернувся з питанням, котре б насправді потребувало прямого втручання голови обласної державної адміністрації. Відтак, наголосив: органи виконавчої влади повинні більш сумлінно виконувати свої обов’язки та чутливо ставитися до людей.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.