20180709130343.jpg, фото
29 березня 2018 року

Відбувся Студентський форум Волині

У рамках проведення Студентського форуму Волині заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець сьогодні, 29 березня 2018 року, зустрілася з молодими людьми із усіх куточків регіону. На захід також завітали заступник Луцького міського голови Костянтин Петрочук та ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук.

Організаторами форуму, котрий відбувся у стінах Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, стали Молодіжний центр управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та Студентська рада регіону. Серед спікерів – член громадських рад при Міністерстві молоді та спорту і Міністерстві освіти й науки України Вікторія Сісецька, заступник керівника секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Микита Андреєв та багато інших.

Однак, перед тим, як розпочати активне обговорення проблем функціонування органів студентського самоврядування, прав студентів та методів їх відстоювання, слово взяли гості форуму.

Зокрема, Світлана Євтихіївна, привітала молодих людей із початком такого чудового дійства. По тому ж, передала вітання від голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка. Посадовиця зауважила, що цього разу керівник найвищої виконавчої гілки влади регіону не зміг бути присутнім на Форумі особисто, однак із нетерпінням чекає нагоди, аби зустрітися з активною молоддю і саме на них покладає великі надії.

– У мої студентські роки я також була великою активісткою у молодіжному русі. І від того отримала величезні як досвід, так і задоволення. – Зізналася заступник голови облдержадміністрації. – Нині ж, коли бачу ваші очі, то розумію – ви налаштовані, аби продовжувати справу та набутки, які вже є. Очевидно, що під лежачий камінь вода не тече, тому маєте працювати, підвищувати свій рівень кваліфікації, розробляти різного роду проекти та добиватися їхньої перемоги на конкурсах.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

На переконання Світлани Мишковець, в адміністративному центрі Волині – Луцьку та містах регіонального значення – Володимирі-Волинському, Ковелі та Нововолинську – ситуація зі студентським самоврядуванням хороша. Тож, основне завдання наразі – донести й сконцентрувати ті ідеї та потенціал, котрі мають, до районних центрів, сільських та селищних рад.

– Нині молодь може зробити дуже багато всього. Я в це вірю, – наголосила Світлана Євтихіївна. – Тож, бажаю вам успіху, натхнення та віри у те, що можете все змінити! І найголовніше – бажаю передати цю віру іншим.

Разом із тим, посадовиця поспілкувалася з нещодавно обраним головою Студентської ради Волині Віталієм Сніжком, котрий навчається в Луцькому національному технічному університеті. Попри те, що хлопець очолює орган студентського самоврядування близько місяця, плани у нього – наполеонівські.

Першочергове завдання та пріоритет студентської ради, наголошує Віталій, піклуватися про права студентів, сформувати нові потужні ОСС в районах або ж зміцнити позиції уже наявних.

– Ми для них підготуємо типові положення і законодавчу базу, аби вони володіли основною інформацією, – продовжує керівник студентського руху.

Окрім цього, управління студентської ради планує, з одного боку, продовжувати ті проекти, котрі вже працюють роками. Серед них – щорічна програма «Студентська республіка», конкурс «Кращий студент Волині», «Школа лідера» тощо. З іншого ж боку, студенти формуватимуть новий план заходів, про який дізнаємося згодом. Розповів юнак і про найбільш сміливі проекти, котрі хочуть зреалізувати. Один із них – створення «хабу», або ж іншими словами гарного студентського простору, де молоді люди змогли б не лише працювати, але й зустрічатися та проводити разом дозвілля.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.