20231020154334.jpg, фото
20 жовтня 2023, 15:42

Відкрите урядування в умовах воєнного стану – питання дводенного діалогового заходу, що вчора стартував у Луцьку

Експерти у сфері цифровізації та представники органів місцевого самоврядування спільно напрацьовували пропозиції щодо розв'язання проблемних питань взаємодії з громадськістю за допомогою інструментів електронної демократії. Також учасники заходу поділилися позитивним досвідом цифровізації в органах влади різних рівнів.

Волинь – один із регіонів де, уже не перший рік, цифрові послуги активно впроваджуються у всі сфери життя та успішно проходить процес диджиталізації.

Детальніше про цифровий досвід Волині розповів начальник відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Волинської ОДА Віталій Кривчук.

Зокрема, начальник профільного відділу розповів, які саме інструменти електронної демократії наразі доступні для волинян та успішно впроваджуються в органах влади різних рівнів.

Так, з жовтня цього року на вебсайті Волинської ОДА можна подати електронні звернення з накладанням Дія.Підпису.

«Це значно спростить та пришвидшить процес подання звернень, оскільки користувачам більше не потрібно підтверджувати особу за допомогою введення спеціальних захисних кодів, – розповів начальник профільного відділу. – Така форма подання звернення допоможе вибудувати ефективну комунікацію громадян та влади, а відтак – залучити їх до процесів державотворення».

Слід зазначити, що сервіс електронних звернень доступний у всіх 54 громадах Волині. Також у 42 громадах доступна електронна послуга – е-петиція. Е- консультація доступна для мешканців 13 громад, а бюджет участі - для 11.

Також у 2023 році на Волині успішно почав функціонувати інтерактивний онлайн-дашборд. Це допомогло зробити освітній процес прозорим та зрозумілим для усіх. За допомогою цифрової панелі батьки можуть дізнатися, які із закладів є найбільш прогресивними, та можуть забезпечити якісний освітній процес.

За підтримки Міністерства цифрової трансформації та швейцарсько-української Програми EGAP у Волинській ОДА уперше проводять інформаційний аудит відкритих даних. В рамках якого провели онлайн-опитування для покращення рівня відкритості пріоритетних сфер діяльності облдержадміністрації.

Ще одним важливим етапом цифровізації Волині стало відкриття Дія.Центрів. Зараз Волинь в трійці лідерів за кількістю функціонуючих центрів підтримки підприємців. 6 Дія.Центрів успішно працюють у Смідині, Головно, Литовежі, Шацьку та два у Луцьку.

Усі вони відповідають 12 критеріям якості обслуговування та дотримуються єдиних стандартів, що забезпечують зручність, швидкість, доступність, надійність та безбар’єрність в наданні громадянам адміністративних послуг.