20210706180449.jpg, фото
06 липня 2021 року

Відсьогодні в області у пунктах пропуску проводять експрес-тести на визначення антигену коронавірусу визначеним категоріям громадян

З 6 липня 2021 року у всіх пунктах пропуску через державний кордон у зоні прикордонного контролю області вже працюють пункти тестування, в яких фахівці ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводять швидкі тести на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 визначеним категоріям громадян. 

Це стало відомо 6 липня 2021 року за результатами робочої поїздки заступниці голови ОДА Людмили Тимощук та головного державного санітарного лікаря області Наталії Янко у пункти пропуску з метою огляду облаштованих пунктів тестувань.

Як зауважила Людмила Тимощук, на виконання Постанови КМУ від 23.06.2021 №637 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236» 2 липня 2021 року на виконання доручення голови ОДА Юрія Погуляйка в області відбулась робоча нарада, де обговорили організацію експрес-тестування осіб на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 в зонах прикордонного  контролю пунктів пропуску автомобільного сполучення через державний кордон на ділянці відповідальності Луцького прикордонного загону: «Ягодин», «Доманове», «Дольськ», «Устилуг».

Так, з 2 липня 2021 року на усіх зазначених пунктах пропуску розпочали роботу медики Любомльської, Любешівської, Володимир-Волинської та Ратнівської лікарень, аби якнайшвидше забезпечити проведення експрес-тестів на визначення антигену коронавірусу визначеним категоріям громадян.

Таким чином, сьогодні у всіх пунктах пропуску через державний кордон вже працюють пункти тестування.

Довідково: З метою недопущення розповсюдження нового штаму вірусу “Дельта” в Україні введено додаткові запобіжні заходи. Відповідні зміни внесені Урядом у постанову “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

З 2 липня застосунок «Вдома» треба встановлювати громадянам України, які  прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації та Португальської Республіки або перебували на їх території не менше 7 днів протягом останніх 14 днів та не пройшли або мають позитивний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який має бути проведено в пунктах пропуску через державний кордон.

Щоб перетнути кордон в Україну з цих країн, громадянам України потрібен негативний результат експрес-тесту на визначення антигену SARS-CoV-2, зроблений безпосередньо в пункті пропуску через державний кордон. Такий тест проводиться до проходження паспортного контролю. У протилежному разі необхідно буде пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію чи обсервацію з обов’язковим встановленням застосунку Вдома.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації