20191122093327.jpg, фото
21 листопада 2019 року

Вільні творити майбутнє

День гідності і свободи – день, який розпочав новий відлік в історії України та ознаменував прагнення українців створити європейську державу без політичних та корумпованих ігор. Це не просто чергове свято у календарі, цей день є доказом споконвічного прагнення українського народу до вільного та незалежного життя. Українське суспільство зробило перший, впевнений крок до Європи та показало усю рішучість своїх намірів.

21 листопада 2013 року тисячі громадян по всій Україні вийшли на мирні акції, аби відстояти свої прагнення жити у європейській державі. На жаль, тодішня влада мала зовсім інші плани. Внаслідок злочинного насильства влади проти мирних українців протести перетворилися у місяці масових протистояння із «коктейлями Молотова», палаючими шинами та кровопролиттям. Національний протест розвинувся у Революцію Гідності, яка зуміла об’єднати мільйони українців у прагненні кращого життя, вивільнила таку суспільну енергію, яка керуватиме європейським рухом нашої держави не одне десятиліття.

Непереборне бажання українців, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, зуміло направити нашу державу на шлях сталого європейського розвитку. Тоді ми, як нація вільних людей, заявили на весь світ про своє прагнення стати повноправним членом Європейського співтовариства. Майдан дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфери. Українці зуміли вибороти волю, усвідомили свою силу. Розпочалась розбудова вільного, демократичного громадянського суспільства.

Євромайдан змінив свідомість українців. Ці події змінили не тільки нашу історію, вони служать нагадуванням про те, якою ціною здобуто свободу та незалежність нашої держави. На жаль, боротьба за нашу незалежність та суверенітет тривають і сьогодні на Сході нашої держави. Адже російська держава не змогла змиритися із тим, що Україна повернулася спиною до Московії та обрала стратегічно протилежний шлях розвитку.

Дорогі волиняни!

Бажання єдності об’єднує нас та робить гідними нащадками славного козацького роду, який століттями боровся за вільну, незалежну, процвітаючу та єдину Україну! Патріотизм, який живе у душі кожного українця, робить нас нескореними у боротьбі з російським агресором за право на безхмарне майбутнє для наших дітей.

Низько вклоняюся Героям Небесної Сотні, які ціною власного життя поплатилися за європейське сьогодення. Пам’ятаймо та вшановуймо усіх, хто віддав життя за нашу процвітаючу державу. Підтримуймо сучасних захисників України, які гідно несуть службу на Східних кордонах держави.

Тож бажаю вам, дорогі земляки миру та єдності, мужності, стійкості та незламності духу! Нехай основними принципами на яких ми розбудовуватимемо нашу країну і надалі залишаються гідність, честь та свобода.

Слава Україні!

Слава мужньому українському народові!

З повагою

т.в.о. голови Волинської облдержадміністрації Олександр Киричук