20211118162018.jpg, фото
23 листопада 2021 року

Випадково пошкодив банкноту, що робити? Роз’яснення НБУ

До уваги волинян – основні моменти Всеукраїнської інформаційної кампанії із безпеки готівкових розрахунків «Анатомія гривні», організатором якої є Національний банк України.

Для обміну пошкоджених банкнот гривні на придатні до обігу купюри необхідно звернутись до будь-якого банку України. Банк повинен безкоштовно їх обміняти, якщо вони не мають ознак підроблення.

Приклади пошкоджених банкнот, придатних до обміну:

  • банкноти, які зберегли цілу частину площею не менше ніж 55% своєї початкової площі;
  • банкноти розірвані (чи розрізані) на дві частини, на яких збереглись обидва однакові номери та серія, і загальна площа цих частин є не меншою, ніж 55% початкової площі банкноти.

Правила обміну пошкоджених банкнот:

  • за ініціативою громадянина, такі банкноти банки зобов’язані вилучати з обігу і приймати на дослідження, як сумнівні щодо справжності та/або платіжності;
  • далі банк повинен надіслати для проведення дослідження такі банкноти до відповідних територіальних підрозділів Національного банку;
  • за результатами безкоштовних досліджень НБУ, клієнтам відшкодовується відповідна сума грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми і платіжними.

Важливо! Якщо за результатами дослідження банкноти будуть визнані підробленими або навмисно пошкодженими з метою вчинення кримінального правопорушення, їх вилучать з обігу без відшкодування  вартості та передадуть правоохоронним органам для проведення розслідувань.

Для обміну значно пошкоджених банкнот гривні, які втратили платіжні ознаки через пожежу, катастрофу, стихійне лихо чи інший нещасний випадок, а також побутове пошкодження – необхідно звертатись до регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України.

Волиняни можуть звертатись до уповноважених банків, а саме: Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен банк, ПУМБ, Укрсиббанк.

Більше інформації про готівкові розрахунки читай на сайті #АнатоміяГривні за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/hryvnia/ .

За матеріалами Національного банку України