12 липня 2018, 18:06
«Витративши хвилини – виграєте життя», - голова облдержадміністрації Олександр Савченко уклав угоду з сімейним лікарем
Підписав декларацію Олександр Савченко у Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 сьогодні, 12 липня 2018 року. Лікарі медзакладу провели очільнику обласної адміністрації коротку екскурсію і показали електронне табло з інформацією про всіх лікарів, з якими можна укласти договір. Окрім того, інформацію про сімейних лікарів розмістили й на інтернет-сайті лікарні, в газетах та інформували громадськість по телебаченню.
Обрав Олександр Ілліч луцьку лікарку загальної практики Світлану Юзефчук. У її кабінеті чиновника зареєстрували. Для цього потрібен паспорт громадянина України. Персональні дані ввели в комп’ютерну базу, після чого видали роздруковану декларацію. Також лікарка поцікавилася здоров’ям свого новоспеченого пацієнта, поміряла йому артеріальний тиск та дала певні поради. Голова облдержадміністрації зізнався, що лікарів боїться, проте волинські спеціалісти викликають довіру.
- Звичайно я повинен дбати про здоров`я всього населення Волині, але в житті буває все. Я уклав декларацію і закликаю усіх вас підписати угоди. Можна один раз втратити декілька хвилин і виграти ціле життя. Тому я офіційно звертаюся до всіх громадян України, які фактично проживають на Волині: процес вже організований, декларації можна підписати у всіх населених пунктах, це зробити дуже просто, проте необхідно: і для держави, і для громади, і для медицини, - закликав підтримати реформу керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.
На сьогодні усі заклади первинної медичної допомоги області вже зареєстровані у медичних інформаційних системах (Нelsi та Мед Ейр) та забезпечені доступом до Інтернету. Окрім того, за кошти Світового банку закуплена комп’ютерна техніка для всіх діючих амбулаторій загальної практики сімейної медицини, розповів начальник управління охорони здоров'я Волинської обласної державної адміністрації Ігор Ващенюк.
- На сьогоднішній день в області вже укладено більше 320 тисяч декларацій. Це 31% населення, хороший показник, але він нас не задовольняє. Саме тому голова обласної державної адміністрації активно звертає увагу і відповідних керівників, і громадськості до необхідності підписання угод з сімейними лікарями. У разі відсутності високих показників декларувань первинна ланка не отримає державного фінансування.
Лідерами у підписанні декларацій в області є Любешівський, Рожищенський та Ратнівський райони.
За новими стандартами державних гарантій надання первинної медичної допомоги передбачено такі тарифи за обслуговування одного пацієнта протягом календарного року (за умови, якщо він підписав договір з сімейним лікарем):
від 0 до 5 років — 1 480 грн
від 6 до 17 років — 814 грн
від 18 до 39 років — 370 грн
від 40 до 64 років — 444 грн
понад 65 років — 740 грн.
Якщо ж договір із сімейним лікарем не укладений, то тариф державного фінансування таких громадян складатиме лише 240 грн і лише упродовж 2018 року. А вже з 1 січня 2019 року гарантовану державою планову первинну медичну допомогу пацієнти не зможуть отримувати безоплатно. Тому волинянам наполегливо рекомендовано обрати сімейного лікаря та підписати з ним договір якнайшвидше – до 1 грудня 2018 року.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.