20201002095127.JPG, фото
02 жовтня 2020, 09:50

Військових, які загинули за захист України, вшанували молитвою

У Луцьку вшанували пам'ять загиблих у російсько-українській війні. Вчора, 1 жовтня 2020-го року, біля фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України» на Театральному майдані м.Луцьк відбулася громадська панахида за полеглих під час бойових дій у зоні АТО та ООС.

Вшанувати полеглих бійців прийшов заступник голови обласної  державної адміністрації Анатолій Костик.

Слід зазначити, що в обласному центрі молитва за загиблими Героями, згідно ініціативи Міністерства ветеранів та Інституту національної пам’яті відбувається у перший четвер місяця з 18:00 до 19:00. Проте, у зв’язку із карантинними обмеженнями протягом попередніх місяців дійство не проводилося.

Вчора у центрі міста кожен міг долучитися до спільної молитви за загиблих військових та покласти квіти до фотостенду. На жаль, бойові втрати України упродовж вересня – п’ять загиблих Героїв:  Віталій Грицишин, Володимир Хоменко, Тарас Кубійович, Руслан Волков, Костянтин Оверко. Серед загиблих волинян немає.

«Сьогодні, дивлячись у минуле ми з вами повинні зрозуміти, що наші славні предки перемагали ворогів завдяки тому, що  в них у серцях жила віра в Бога і любов до рідного краю. Це те, що нам необхідно відновити, це те , чому має навчитися український народ. Ті хлопці, які відійшли у вічність, звершивши найбільший обов’язок  українського громадянина – захист рідної Вітчизни і брата свого ближнього, мали у серцях набагато більше, аніж любов до Батьківщини. Вони знали, що попереду - ворог, позаду - рідна країна, батьки, діти, родина, а над ними – Бог. Нехай же пам'ять про загиблих Героїв та незламна козацька кров, яка тече по наших жилах, допоможе запанувати миру на нашій з вами землі!» - після молитви сказав протоієрей Михайло Бучак.

Окрім того, що були вшановані загиблі на сході України, згадали й про тих, хто помер в авіакатастрофі у Чугуєві. За словами Михайла Бучака, це ті хлопці, які б не відвернули би штурвал літака над Донбасом, а якби довелося – захищали свою Батьківщину незважаючи ні на що.

Отож, пам’ятаймо своїх Героїв, адже доки вони будуть у наших серцях, доти вони житимуть вічно!

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації