20230310150150.JPG, фото
10 березня 2023, 14:59

Волинь інвестиційна: в області шукають можливості залучення міжнародних інвестицій

Наміри і практичні дії з метою залучення інвестиційних вкладень Євросоюзу в розвиток області обговорили вчора, 9 березня 2023 року, під час зустрічі керівництва Волинської ОВА та обласної ради із радником віцепрем'єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарасом Голубом і головою правління ГО «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрієм Гінкулом.

За словами Тараса Голуба, у складі Єврокомісії утворено окремий департамент для України. «Такого раніше ніколи не було, тобто процеси дуже активні. А відтак, наше завдання – конвертувати політичну підтримку в практичну. Це стосується як загальнонаціональних програм, так і потужних регіональних. У нас уже є певні успіхи в частині національних програм. Так, Мінінфраструктури подало 6 проєктів з розбудови пунктів пропуску, один із яких буде реалізовано на Волині», – розповів радник.

Окрім того, столичний офіс європейської та євроатлантичної інтеграції України сьогодні робить значний акцент на активізації проєктної діяльності у регіонах і громадах. «Ми сьогодні отримали чудовий шанс просити у Єврокомісії саме те, що нам реально потрібно. Зокрема, для прикордонних регіонів – це дуже важливо в частині транспортного сполучення, митних переходів», – пояснив Тарас Голуб.

Експерти відзначають, що Волинська область є однією з лідерів по роботі із транскордонними проєктами і вже демонструвала успішні приклади їх реалізації.

Перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко, як голова наглядової ради Агенції регіонального розвитку Волині, порекомендував використати досвід Агенції у реалізації проєктів із різних сфер життєдіяльності області і громад. Учасники обговорення погодились, що таке рішення – найбільш дієве, та погодили Агенцію регіонального розвитку Волинської області в якості єдиного центру управління проєктною та інвестиційною діяльністю всього регіону.

Тож незабаром відбудеться засідання наглядової ради Агенції, де розглянуть пріоритетні питання розвитку для залучення міжнародних інвестицій.