20241105120046.jpg, фото
05 листопада 2024, 11:59

Волинь – надійний партнер для міжнародного партнерства

Про міжнародне співробітництво, як пріоритетний напрямок роботи Волинської області, говорили під час засідання регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Проводив засідання Конгресу начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко розповів про досвід Волині у програмах міжнародної технічної допомоги, через які тергромади області залучають фінансування від провідних закордонних організацій. Ключовими партнерами Волинської області є такі організації, як Interreg NEXT «Польща – Україна», USAID, програми NAKOPA, КУСАНОНЕ, ПРООН, НЕФКО та багато інших.

Завдяки цій співпраці та фінансуванню волинські громади можуть вирішувати локальні проблеми, використовуючи міжнародний досвід та сучасні технології.

Програма Interreg NEXT «Польща – Україна 2021–2027»: проєкти у сферах охорони здоров’я та довкілля на загальну суму у близько 841,9 млн грн (з них грантових коштів – 729,7 млн грн, власне співфінансування партнерів з Волині – 112,2 млн грн). Проєкти спрямовані на реабілітацію, лікування серцево-судинних захворювань, створення нейроцентру. У сфері довкілля це робота із запобігання надзвичайних ситуацій, модернізації систем водопостачання та водовідведення, відновлення паркової інфраструктури.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: надає підтримку 10 громадам-партнерам з Волині (Рожищенська, Любешівська, Володимир-Волинська, Боратинська, Горохівська, Ківерцівська, Вишнівська, Локачинська, Шацька та Зимнівська). Завдяки цій програмі громади отримали екскаватори, генератори, медичне обладнання, навчальні матеріали та інше обладнання на загальну суму понад 120 млн грн.

Програма NAKOPA: реалізується у співпраці з Німеччиною. Наприклад, Іваничівська громада закупила автомобіль для збору твердих побутових відходів, Луцька громада працює над зменшенням наслідків пандемії та управлінням органічними відходами, а Боратинська громада провела енергоаудит та модернізувала вуличне освітлення.

Проєкти ПРООН: зосереджені на підтримці місцевих громад у подоланні наслідків війни та економічному відновленні. Наприклад, було здійснено закупівлю планшетів, систем оповіщення, мобільних кейсів для ЦНАП, обладнання для кімнати кінезіотерапії тощо.

Проєкт ГЕФ-ПРООН: впроваджує екологічно свідоме тваринництво та відновлення торфовищ і гідромеліоративних споруд у 50 громадах Волині. У 2024 році для нацпарків «Цуманська пуща», «Прип’ять-Стохід» та Шацький було закуплено оргтехніку, генератори, фотопастки, фотоапарати, гумовий човен, метеостанції та радіостанції.

Програма НЕФКО: підтримує громади, що допомагають ВПО. У Ківерцях, Ковелі та Луцьку були реалізовані проєкти з реконструкції житлових приміщень для переселенців. У Нововолинську, в рамках підтримки ВПО, вже будується два багатоквартирні будинки (щонайменше 100 квартир) та спортивний майданчик.

Водночас громади Волинської області отримують користь від реалізації Програми EGAP (цифрова трансформація, впровадження е-демократії, чат-боту «СВОЇ», сайтів громад і ЦНАПів, покращення адміністративних послуг), Програми U-Lead з Європою (технічне оснащення і програмне забезпечення ЦНАПів, навчання взаємодії громад з бізнесом).

Адміністративно-територіальні одиниці Волині уклали понад 130 міжнародних угод. Найбільше таких угод укладено з Польщею (73 угоди), серед яких найбільшими партнерами є Олицька, Луцька та Нововолинська громади. Громади також мають угоди з Німеччиною, Литвою, Італією, США, Францією, Великобританією, зокрема у сферах освіти, культури, туризму, охорони здоров’я, соціального захисту та економічного розвитку.

«Волинь – надійний партнер для міжнародного співробітництва, – наголосив під час засідання Конгресу очільник області Юрій Погуляйко. – Партнерство області з міжнародними організаціями та громадами і надалі є пріоритетним напрямком роботи ОВА».