Волинь отримала можливість стати партнером першого набору масштабного Проєкту «ГОВЕРЛА» за підтримки міжнародних партнерів
Десять громад Волинської області візьмуть участь у реалізації Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), який впроваджується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і реалізовується компанією DAI Global LLC (DAI). Вчора, 16 вересня 2021 року, у головній адмінбудівлі краю відбулася робоча зустріч першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Мовенка з керівником проєкту Габріелем Абрагамом та заступницею керівника проєкту в Україні Наталією Гнидюк.
Вітаючи гостей на волинській землі, перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що реформа децентралізації – нелегкий процес, і новоутворені територіальні громади потребують таких важливих проектів як «ГОВЕРЛА».
«На Волині є чимало потужних та ініціативних громад, які мають хороші ідеї, однак, не завжди володіють достатнім фінансовим ресурсом для їх реалізації. Тому Волинь відкрита до нових проектів. І сьогодні хотілося б більше почути про цей проект та перспективи його реалізації у нашому регіоні», – зазначив Сергій Мовенко.
У свою чергу, керівник Проєкту Габріель Абрагам зауважив, що це перша зустріч з керівництвом Волинської області, яка має на меті обговорити напрями співпраці з відібраними громадами-партнерами.
«Є багато проектів, які підтримують реформу децентралізації, однак, цей проект дещо відрізняється від інших, оскільки має цільову підтримку та глобальний підхід, – зазначив Габріель Абрагам. – Десять територіальних громад Волині, які пройшли відбір, отримають підтримку в рамках реалізації Проєкту, а опісля ми хочемо їх досвід екстраполювати на інші громади та регіони України».
Відтак, Габріель Абрагам окреслив основні завдання Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування».
Зокрема, Проєкт розрахований на п’ятирічний термін реалізації та має намір сприяти Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування. Громади повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги.
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» допомагатиме Уряду України в подальшому формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Цей процес буде здійснюватися на рівні Уряду та Верховної Ради.
Проєкт також буде сприяти реалізації секторальної та фіскальної децентралізації з метою забезпечення підзвітності органів місцевого самоврядування, здійснення нагляду та ефективного залучення громадян до місцевого самоврядування.
Також Габріель Абрагам розповів про механізми відбору регіонів та громад для реалізації «ГОВЕРЛА». За результатами першого відбору для співпраці в рамках Проєкту визначені десять територіальних громад Волині, а саме: Рожищенська, Любешівська, Володимир-Волинська, Боратинська, Горохівська, Ківерцівська, Вишнівська, Локачинська, Шацька, Зимнівська.
У рамках Проєкту цим громадам надаватиметься, зокрема, технічна допомога, буде організовано навчання посадових осіб.
«Однак, проєкт має також грантові інструменти та фінансова підтримка, – зауважив керівник Проєкту. – Тому думаю, що є чимало аспектів, в яких ми можемо вивести Волинську область на вищий рівень та розвинути інструменти місцевого економічного розвитку».
Разом з тим, перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що надзвичайно важливо у нелегкий для України час відчувати підтримку США, які допомагають реалізовувати важливі проєкти як для Волині, так і для держави в цілому.
«Проєкт «ГОВЕРЛА» дуже важливий для нашого регіону, а тому можу запевнити, що обласна державна адміністрація буде в усьому сприяти, аби вже найближчим часом побачити результати спільної праці задля розвитку громад Волині», – зазначив Сергій Мовенко.
У свою чергу, начальник управління економічного розвитку та торгівлі ОДА Анатолій Банера відзначив, що територіальні громади області з великою відповідальністю поставилися до участі в конкурсі, аби донести свою позицію до донора і взяти участь у реалізації Проєкту.
На завершення Габріель Абрагам зауважив, що наступними кроками щодо реалізації Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» буде його офіційне відкриття у Києві, а також підписання Меморандуму про співпрацю та визначення інструментів підтримки кожної громади-партнера.
Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації