20200207202737.JPG, фото
07 лютого 2020, 20:25

Волинь поглиблює транскордонну співпрацю із Республікою Польща

Робочий візит до Республіки Польща здійснив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, аби взяти участь у XIII Форумі Європа-Україна «Нові можливості, старі загрози» в м. Жешув та провести робочі зустрічі із Воєводою і Маршалком Люблінського воєводства у Любліні. Відбулося закордонне відрядження упродовж 5 та 6 лютого 2020-го року.

Так, під час зустрічей із Люблінським Маршалком Ярославом Ставярським та Люблінським Воєводою Лехом Справкою, що відбулися 6 лютого 2020-го року, голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко та голова обласної ради Ірина Вахович обговорили ряд питань, важливих для поглиблення транскордонного співробітництва між Волинню та Республікою Польща.

Зокрема, серед основних - відкриття тимчасового пункту пропуску Збереже-Адамчуки на період відпочинкового сезону з 28.06.2020 р. по 28.08.2020 р.; відродження та реконструкція історико-архітектурного ансамблю с. Олика Волинської області, з створенням на його базі туристично-рекреаційного комплексу «Олика – Волинський Версаль Радзивілів»; залучення польського бізнесу до розвитку туристичного комплексу Шацьких озер тощо.

Слід зауважити, що за результатами зустрічей домовлено про створення робочої групи із представників Волинської області та Люблінського воєводства, які займатимуться вирішенням проблем, пов’язаних із відкриттям пункту пропуску «Адамчуки-Збереже» на два місці (в туристичний сезон) та інтенсифікацію роботи транскордонного об’єднання «Єврорегіон Буг», а також проведенні в березні 2020-го засідання Ради «Єврорегіону».

Окрім цього, обговорено шляхи залучення польського бізнесу в розбудову туристичного потенціалу Шацьких озер та написання спільного стратегічного проекту на майбутню програму транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2021-2027» стосовно ревіталізації палацу Радзивилів в Олиці.

Довідково: Форум Європа-Україна, який щорічно відбувається з 2007 року, є однією з ключових подій, організованих Варшавським інститутом східних студій. Провідною темою 13-го Форуму стало продовження реформи та модернізація України в ситуації президентських і парламентських виборів. Дебати Форуму Європа-Україна 2020 були зосереджені на розвитку економічного потенціалу України, широкому розумінні модернізації держави та співпраці з партнерами з Польщі та інших європейських країн. Також обговорили умови ефективного місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Так, серед питань, що обговорили в рамках заходу, стали:

- Як міжнародна спільнота може допомогти вирішити російсько-український конфлікт?

- Закон чи диктат наддержав? Перспективи відновлення міжнародного порядку.

- Розширення Європейського Союзу – все ще можливо?

- Україна, Грузія та Молдова – спільний досвід та спільна перспектива

- Довга тінь Москви – інформаційна війна з Україною та Заходом

- Україна та проблеми безпеки на східному фланзі НАТО

- Стратегічне партнерство Польщі та України. «Порожня фраза» чи реальність?

- Центральна та Східна Європа в умовах трансатлантичних суперечок

- Чи залишиться Україна поза дорогою? Про Ініціативу “Три моря”.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.