
Волинь представила свою стійкість на заході «Ти як?: інсайти та вивчені уроки»
Маємо створити для всіх можливість підтримки ментального здоров’я – доступну, безкоштовну, близьку, зручну та зрозумілу. Це підкреслила Перша леді України Олена Зеленська під час робочої зустрічі «Ти як?: інсайти та вивчені уроки», яка була присвячена впровадженню Всеукраїнської програми ментального здоров’я на рівні громад. Захід відбувся 25 березня у Києві.
Серед учасників – заступник голови Волинської ОДА Роман Романюк, радниця голови облдержадміністрації, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Наталія Коструба, а також консультанти програми в Ковельській, Підгаєцькій та Ківерцівській громадах.
Від Волині на заході виступив Сергій Бранюк, сімейний лікар, який поділився досвідом впровадження програми в Підгаєцькій громаді та навів приклади використання знань MhGap у практиці для підтримки ментального здоров’я пацієнтів.
Також під час заходу була організована виставка творчих робіт з усієї України, підготовлених у рамках днів спільнодії, які відображають символи стійкості українців.
Волинь представила портрет видатної волинянки Лесі Українки, виконаний студенткою кафедри образотворчого мистецтва ВНУ імені Лесі Українки Катериною Фелістович.
Леся Українка – символ стійкості та сили, видатна поетеса, творчість якої стала символом незламності українського духу. Вона, незважаючи на хворобу, боролася словом і ділом, несучи українську культуру через століття. Її життя є яскравим доказом того, що українські жінки завжди були силою, яка веде вперед, і надихають на боротьбу та перемогу.
«Підтримка ментального здоров’я є невід’ємною частиною нашої стійкості як нації. Важливо, щоб кожен громадянин, незалежно від того, де він знаходиться, мав доступ до якісної та безкоштовної психологічної допомоги. Програма «Ти як?» дає можливість забезпечити цю підтримку на рівні місцевих громад, і Волинь активно долучається до реалізації цих ініціатив», – наголосив Роман Романюк.