20211113160715.jpeg, фото
13 листопада 2021 року

Волинь – учасник регіонального Форуму щодо реформи шкільного харчування під патронатом Першої леді України

12 листопада 2021 року у Львові відбувся форум «Реформа шкільного харчування» під патронатом Першої леді України Олени Зеленської. За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка представив Волинську область та взяв участь у форумі заступник голови ОДА Ігор Чуліпа.

Безпечне та якісне харчування у навчальних закладах – важлива складова здоров’я школярів. Як здійснюється реформа шкільного харчування та що визначає новітні стандарти громадського харчування, обговорили сьогодні під час 4 регіонального Форуму «Реформа системи шкільного харчування». 

Захід відбувся у Львові в рамках Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі за ініціативи Першої леді України. У Форумі взяли участь Олена Зеленська, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька та делегати 9 областей.

Волинську область, за дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, представив заступник очільника ОДА Ігор Чуліпа.

«Важливими є знання, які отримують учні, і безумовно те, що надає їм сили і наснагу до знань. Якісне харчування у навчальних закладах є невід’ємною складовою навчального процесу загалом, – переконаний Ігор Чуліпа. – Реформа системи шкільного харчування – це вимога сучасності, адже багато учбових установ потребували ремонту, навіть заміни кухонного обладнання. І звісно, корективи меню».

До слова, з 1 січня 2022 року усі українські школи повинні запровадити оновлене шкільне меню. Відповідно до нових норм, школярі споживатимуть меншу кількість цукру та хліба, водночас збільшяться норми вживання фруктів, м’яса та молочних продуктів. У школах заборонять продавати снеки, чипси, сухарики, м’ясні та рибні продукти промислового виробництва, низку солодощів та цукерок.

Як повідомили на форумі, Держпродспоживслужба вже затвердила більше 80% шкільних меню у західних областях. Що стосується Волинської області – затверджено 63% поданих на розгляд меню, ще 37% меню фахівці Держпродспоживслужби повернули на доопрацювання.

Отож, основними моментами Форуму стали безпека та якість шкільного харчування, формування правильних харчових звичок у дітей, підвищення фахової спроможності кухарів і нові стандарти технологічного забезпечення. 

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації