20210824145016.JPG, фото
24 серпня 2021 року

Волинь відзначила 30-річчя незалежності України

З нагоди Дня Незалежності України сьогодні, 24 серпня, в обласному центрі Волині відбулися пам’ятні та урочистості заходи, участь в яких взяло керівництво облдержадміністрації на чолі з очільником найвищого органу виконавчої влади області Юрієм Погуляйком.

Відзначення ювілею держави розпочалося із вшанування полеглих захисників України. Зокрема, керівництво області та міста, військовослужбовці, представники громадських об’єднань і небайдужі лучани поклали квіти на меморіальному комплексі «Вічна слава» та до фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за єдність України», що у Луцьку.

Опісля на Театральному майдані обласного центру учасники урочистостей мали змогу переглянути трансляцію урочистого військового параду, що пройшов з нагоди Дня незалежності України у Києві за участю Президента України Володимира Зеленського.

Під час свого виступу на урочистому параді військ Глава держави привітав українців з 30-річчям незалежності України та повідомив, що запроваджує День Української державності.

«І ми починаємо відзначати День Української державності. Її точкою відліку ми вважаємо рік заснування Києва. Столиці Київської Русі – України, яку недаремно називають містом, де все починається. Тут починалося православ’я, тут взяла початок старослов’янська мова, правонаступницею якої є сучасна українська мова. Тут почалась і наша державність. Зародження нашої державності ми будемо відзначати в день розквіту нашої державності – у день Хрещення Київської Русі – України. І про все це я підписую сьогодні відповідний указ», – сказав Володимир Зеленський.

Під час урочистостей Президент України вручив державні нагороди українцям – працівникам різних галузей, за самовіддану працю на благо України. Приємно відзначити, що серед нагороджуваних – і завідувач відділення пульмонології КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради Олег Яковенко. За багаторічну працю у галузі охорони здоров’я Глава держави вручив Олегу Яковенку Орден «За заслуги» ІІІ ступеня. До слова, клопотання про нагородження підготували за дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка.

У свою чергу звання "Заслужений артист України" отримав уродженець міста Луцька,  український співак, танцюрист, автор пісень, саундпродюсер та композитор Дмитро Монатік.

По завершенню трансляції військового параду у Києві, у Луцьку пройшли офіційні урочистості з нагоди 30-річчя незалежності та святковий концерт «Ти у мене єдина». Слід зазначити, що, незважаючи на несприятливі погодні умови, сотні лучан прийшли, аби долучитися до відзначення ювілею держави.

«Сьогодні Україна та українці усього світу відзначають історичну дату, - дату, що укріплює націю, виражає дух народу, символізує славне минуле, сьогодення і майбутнє»,  – розпочинає урочистості ведуча.

Опісля звучить Державний Гімн України та хвилиною мовчання учасники заходів вшановують пам'ять полеглих захисників України.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.

«30 років тому українська незалежність не почалась, а відновилась. Адже історія Українського державотворення налічує більше 1000 років. За цей час Україна отримала безліч здобутків і пережила чимало випробувань, – сказав очільник області. – Сьогодні ми продовжуємо рухатися вперед шляхом, початок якому дали ще наші предки задовго до здобуття довгоочікуваної незалежності».

Голова облдержадміністрації зазначив, що історія диктує нові випробування і нам знову доводиться відстоювати власну свободу та незалежність.

«Тож пам’ятаймо: Україна у нас одна. Шануймо її захисників. Єднаймося заради миру і свободи. Бо разом ми – сила. Разом ми – гарантія впевненого майбутнього нашої країни. Спільно ми пройдемо цей шлях, вистоїмо перед обличчям будь-яких випробувань і станемо ще сильнішими», – сказав Юрій Погуляйко.

Також голова облдержадміністрації наголосив, що сьогодні ми відзначаємо День незалежності України на вільній волинській землі, де немає війни, де не свистять ворожі кулі. І цим ми завдячуємо нашим захисникам, які відстоюють незалежність на Сході України.

Опісля очільник виконавчої гілки влади області вручив високі державні нагороди родинам волинських бійців, які загинули, захищаючи незалежність України.

Зокрема, Указом Президента України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено добровольців батальйону територіальної оборони «Айдар» Андрія Атаманчука та Олега Вишневського з міста Луцька, а також бійця Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Дмитра Колєснікова з Володимира-Волинського.

До слова, символом цьогорічних заходів з нагоди незалежності України стала квітка, яка цвіте і поєднує у собі розмаїття символів. Волинь уособлює червона квітка, яка ввібрала у себе геральдику Волинської області, на гербі якого срібний хрест, як символ життя, християнства та оборони віри. На прапорі Волині біла барва означає чистоту помислів, а червона – хоробрість, мужність, безстрашність, любов людини до свого творця, готовність віддати життя за Бога та батьківщину.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації