20220125183431.JPG, фото
25 січня 2022, 18:32

Волинська ОДА – активний учасник навчань від Мінцифри

Днями Міністерство цифрової трансформації України спільно зі школою розвитку мислення cowo.guru та за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, яка впроваджується Фондом Східна Європа, провели перше в цьому році навчання для CDTO обласних державних адміністрацій. Вікторія Левчук, заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO), представила Волинську область.

Під час заходу учасники спільно підвели підсумки попереднього року, після чого організатори навчання презентували програму 2022 року, що складається з трьох окремих курсів.

Перший курс – «Мислення», який зібрав 21 січня у Києві CDTO обласних державних адміністрацій, зосереджений на розвитку таких умінь: формування та висловлення власних ідей, перетворення інформації у знання, ухвалення усвідомлених рішень. Запрошеним експертом виступив Андрій Баумейстер – теолог, доктор філософських наук, викладач філософського факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.

«Ми всі в Мінцифрі працюємо з однією спільною місією – зробити Україну найзручнішою державою у світі. І саме CDTO активно нам у цьому допомагають у регіонах. У 2022-му навчання CDTO та їх команд – є одним із пріоритетів. Адже в Україні немає якісного освітнього контенту для потреб цифрової трансформації та мало хто системно працює з мета-навичками лідерів. Тому ми почали роботу над фундаментальною програмою, яку ми хотіли б зробити базою знань для компетентних лідерів. У майбутньому плануємо впроваджувати навчання від менеджменту та управління до галузевої цифрової трансформації», – прокоментувала важливість такого навчання Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції.

Своєю чергою Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа переконаний, що цифрова трансформація в Україні розпочинається з лідерства та взаємодії. «Ми підтримуємо освітні програми для СDTO, адже хочемо, щоб цифрові лідери на місцях мислили глобально та системно. Також ми створюємо і розвиваємо цифрові інструменти (платформа СВОЇ, платформа e-DEM), які дозволяють ефективно взаємодіяти з громадянами і посилювати їхній вплив на місцеві рішення», – розповів Віктор Лях під час презентації.

Спікер та один з організаторів навчання – Андрій Мельник, засновник проєкту Cowo.guru і співвласник компанії «Профпереклад», ініціатор низки соціально-культурних проєктів детальніше зупинився на структурі задуму: «Навчальні програми Cowo.guru ставлять в основу концепт “мирієвець”, який у собі містить три важливі людські спроможності: мислити, бути в мірі та діяти. Сформувавши уявлення про цей базис, учасники програм можуть переходити до практичного розкриття спроможностей через застосування інструментів. Один із важливих ментальних інструментів – це мислення системами. Тому програма складається з основних трьох блоків, які відкривають уявлення про мислення, міру та знайомство з мислення системами».

Таким чином, від індивідуальної спроможності СDTO в регіонах залежить швидкість та ефективність цифрової трансформації держави. Тож Мінцифра буде всіляко підтримувати навчання як СDTO, так і їх команд.

Волинська область, яку представляла Вікторія Левчук, заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO), активно впроваджує цифровізацію у сфері публічних послуг та залучає до навчання з цифрової грамотності державних службовців, працівників ЦНАПів, представників соціальної сфери. До слова, Вікторія Левчук отримала подяку Міністерства цифрової трансформації України за успішну реалізацію цифрової трансформації на Волині, а Волинська ОДА – відзнаку Мінцифри за успіхи в паспортизації упродовж 2021 року.

За матеріалами Мінцифри та Комітету цифрової трансформації України