20200313175444.JPG, фото
13 березня 2020, 17:48

Волинська ОДА почула з якими складнощами стикаються будівельні компанії Волині

Проблеми будівельної галузі та перспективи їх вирішення обговорили сьогодні під час круглого столу, організованого обласним об’єднанням роботодавців Волині. Участь у засіданні взяла заступниця голови Волинської обласної державної адміністрації Тетяна Щербак.

Голова об’єднання та генеральний директор Modern-Expo Group Петро Пилипюк розповів, що розглядає цей захід, як можливість щось змінити. Він зазначив, що нещодавно спілкувався з керівником області Юрієм Погуляйком і відчув, що і у представника Президента, і у представників бізнесу – схоже бачення розвитку економіки краю.

«З часів незалежності України усіх роботодавців, особливо приватних підприємців, переслідують одні і ті ж проблеми. Ми вже всі навчилися самотужки їх вирішувати, але зараз є бажання об’єднати зусилля та випрацювати пропозиції щодо ефективнішої роботи, передати їх профільним міністерствам. Дуже хочеться, щоб після цього заходу ми усі вийшли з чітким розумінням, що тільки разом - роботодавці, бізнес, влада, зможемо змінити цю країну» - висловив сподівання Петро Пилипюк.

В ході круглого столу, керівники будівельних підприємств області обурювалися корупції, з якою їм доводилося стикатися, отримуючи різні дозволи. Голова наглядової ради ПАТ "Луцьксантехмонтаж №536" Віктор Чорнуха навіть запропонував скасувати усю дозвільну систему держави, натомість посилити контролюючу. Голова правління ЗАТ “Луцький ДБК” Руслан Вайман наголосив на необхідності відновити державну програму «Доступне житло», здешевити кредити та зробити вигідну іпотеку на житло.

Керівник ПП «Промбуд-5» Петро Семерей подякував голові ОДА за лобіювання збільшення розміру заробітних плат будівельникам, яку забудовники мають передбачати у проектно-кошторисній документації. Нагадаємо, відповідне рішення вчора прийняли на черговій сесії Волинської обласної ради. Разом з тим, він наголосив, що минулого року він втратив близько 40% працівників, які їдуть працювати за кордон і що працювати з державними об’єктами важко, іноді – собі у збиток.

Директор департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Іван Корчук, своєю чергою, зазначив, що часто забудовники самі депінгують вартість своїх робіт, аби лише перемогти у тендері, тому закликав цього не робити, щоб потім не було нарікань.

Говорили керівники будівельних організацій і про нечесну конкуренцію та псевдобудівельників, які не маючи матеріальної бази та занижуючи реальну вартість робіт, стають переможцями тендерних торгів. За словами Петра Пилипюка, він зібрав на круглий стіл представників будівельного бізнесу, які працюють чесно та сплачують у бюджети різних рівнів мільйони. На його думку, варто, передбачити у тендерній документації вимогу подавати звіти про сплату та розмір податків. І це потрібно закріпити законодавчо. До слова, у минулому році надходження до бюджетів різних рівнів від будівельних компаній Волині збільшилася на третину, а це – 314 мільйонів гривень.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Тетяна Щербак пообіцяла, що пропозиції, які підготують за підсумками круглого столу, керівництво області передасть у Кабінет Міністрів України. Вона подякувала усім присутнім за ініціативність, адже представники влади мають на меті чути та реагувати на запити суспільства та бізнесу зокрема.

«Ми розуміємо, що будівельна галузь - один із ключових показників приросту економіки регіону, тому готові допомагати в межах наших повноважень. На державному рівні Уряд в цьому році ініціював програму «Доступне житло», в рамках якої планують забезпечити житлом переселенців та учасників АТО. Програма «Доступні кредити» теж робить придбання житла більш можливим. Ми налаштовані на конструктивну співпрацю та плануємо у цьому розі завершити чимало будівельних об’єктів» - підсумувала Тетяна Щербак.