20200210151907.png, фото
10 лютого 2020 року

Волинська ОДА серед облдержадміністрацій займає перше місце за рівнем конкуренції на торгах в системі Prozorro

Нещодавно Кабінет Міністрів України визначив рівень конкуренції ОДА одним із KPI (ключові показники ефективності) для голів обласних державних адміністрацій. До слова, оцінка ефективності для голів ОДА проводитиметься щоквартально.

Усього таких показників, на які голова ОДА може вплинути конкретними управлінськими рішеннями, є 24.

Серед них - середня кількість пропозицій на відкриті торги, які проводять ОДА та їхні структурні підрозділи та підприємства.

Цей показник відображає конкуренцію в Prozorro, яку вдалося забезпечити замовникам ОДА. І те, що Кабмін почне перевіряти ефективність закупівель — це чудова новина.

Так, була здійснено аналіз середньої кількості пропозицій на відкритих торгах ОДА та їхніх структурних підрозділів і підприємств за 2019 рік (завершені закупівлі). З результатами можна ознайомитися на візуалізації.

Серед трійки лідерів: Волинська (3,07), Житомирська (2,98), Херсонська (2,92) області.

Найнижчий показник конкуренції у Львівській (2,47), Хмельницькій (2,48) та Харківській (2,51) області.

На що взагалі може вказувати показник середньої кількості пропозицій на торги?

Для деяких закупівель — наприклад, специфічного медичного обладнання — потенційна кількість учасників є обмеженою. Але якщо йдеться про меблі, комп`ютерну техніку, пальне, шприці та бинти, то постачальників на ринку є дуже багато. І забезпечити високу конкуренцію на таких торгах мало би бути в інтересах замовників ОДА — адже так вони зможуть отримати найбільш вигідну пропозицію. На жаль, коли мета у них інша, а саме протягнути “свого” постачальника, то маємо і відповідну тендерну документацію, звужене коло учасників і закупівлі за завищеними цінами.

Так само велика кількість постачальників на торгах — це ще далеко не запорука ефективності закупівлі. Інколи на торги приходять компанії, які діють у змові й не думають понижувати ціну на аукціонах. Інколи державні установи відхиляють найбільш вигідні пропозиції через неправильно поставлену кому.

Утім, конкуренція — це справді той показник, над яким потрібно працювати!

Інформація підготовлена за матеріалом, опублікованим на офіційній сторінці публічних закупівель «Prozorro» у соціальній мережі «Фейсбук»
Джерело: https://www.facebook.com/prozorro.gov.ua/posts/2558538414361645?__tn__=K-R