20210429163620.jpg, фото
29 квітня 2021 року

Волинська ОДА закликає волинян святкувати Великдень з дотриманням карантинних вимог

На дотриманні протиепідемічних заходів «помаранчевого» рівня епіднебезпеки під час святкування Великодня наголосила заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук під час онлайн-брифінгу, який відбувся сьогодні, 29 квітня 2021 року.

Зокрема, заступниця очільника області зазначила, що станом на сьогодні в області виявлено 345 нових хворих на COVID-19, і це є стабільно високою цифрою. Наразі хворіють більше 7-ми тис. волинян. З них стаціонарно лікуються 942 пацієнти, амбулаторно – 7 130. Слід зазначити, що у 19-ти закладах області розміщено 2 052 ліжкомісця для хворих на коронавірусну інфекцію, їх завантаженість складає  45,9%.

«За крайніх три дні ми спостерігаємо переважання кількості одужавших над новими хворими. Однак, збільшується кількість пацієнтів з важким перебігом хвороби. Наразі до апарату ШВЛ підключені 35 жителів області, а на інтенсивній терапії знаходиться 63 людини», – розповіла Людмила Тимощук.

Заступниця ОДА підкреслила, що із наближенням великодніх свят усі повинні якомога краще дотримуватися карантинних обмежень, які діють для «помаранчевого рівня» епідемнебезпеки.

Так, заступниця голови ОДА нагадала вимоги, яких необхідно дотримуватися:

 – перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті лише у вдягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема в респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

 – під час святкового служіння, благословення та освячення їжі необхідно бути в масках та дотримуватися дистанції, як всередині приміщень, так і на вулиці, в подвір’ях чи на території храмів;

– відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише одній особі від домогосподарства, без сімейних  відвідувань;

– утримуватися від візиту служб людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями;

– утримуватися від святкових обіймів та привітань з безпосереднім контактом;

– обмежити відвідування та прийом гостей після благословення та у другий день Великодня.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації