20180718104208.JPG, фото
18 липня 2018, 10:39

Волинські лісівники прозвітували про виконання аукціонних зобов’язань за І півріччя 2018 року

Нарада за участю голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулася в стінах Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства 17 липня 2018 року. Також в обговоренні звіту та проблем галузі взяли участь директори державних лісогосподарських підприємств, адміністрація ОУЛМГ, лісокористувачі області, члени правління Асоціації деревообробників Волині, представник Волинської торгово-промислової палати, представники правоохоронних органів.

Зокрема, заступник начальника управління лісо-мисливського господарства Олександр Рибчинський доповів про виконання аукціонних зобов`язань за перше півріччя 2018 року. За його словами, за цей період держлісгоспи області заготовили 684,4 тис.м3 деревини. З метою забезпечення виробничих потреб деревообробної галузі в сировині, реалізація необробленої деревини здійснюється шляхом продажу на аукціонних торгах, укладанням прямих торгів та роздрібного продажу. В цілому за І півріччя 2018 року на торгах було придбано 293,9 тис.м3 лісопродукції, реалізовано згідно аукціонних свідоцтв 268,8 тис.м3, або 91%.

- Динаміка виконання аукціонних зобов’язань за останні три роки є позитивною. Якщо в 2016 році відсоток поставки сировини споживачам становив – 83 %, 2017 році – 88%, то за 6 місяців поточного року, як було відмічено – 91 %, повідомив Олександр Рибчинський.

Проте, лісівник відмітив недостатню організаційну роботу окремих держлісгоспів області зі споживачами по виконанню загальних аукціонів. В той же час окремі суб’єкти підприємницької діяльності не здійснювали передоплату за продукцію та вимагали значно кращу якість та вищі діаметри лісоматеріалів, ніж зазначалося в придбаних лотах. Однією з причин неповного забезпечення лісо-продукцією суб’єктів господарської діяльності лісівники називають відсутність чіткої інформації про необхідні обсяги її в розрізі районів та сортиментів. Тому в липні цього року представники управління  повторно направили на підприємства листи, якими зобов’язали директорів спільно з районними держадміністраціями розробити баланс використання деревини по районах і по напрямках діяльності.

Також сьогодні від споживачів надходить багато звернень щодо проведення в області аукціону з продажу балансів та техсировини. Недостатній ресурс даних лісоматеріалів пояснюється тим, що на спеціалізованих торгах в Києві основний обсяг був викуплений підприємствами по виробництву плитних матеріалів.

Своєю чергою, представниця Асоціації деревообробників Волині Людмила Гуріна зауважила, що на сьогоднішній день процес проведення торгів законодавчо не врегульований:

- На сьогоднішній день проблема в тому, що існує монополія держлісгоспів на заготівлю сировини, яка прописана Лісовим кодексом. Але якщо до 26 червня 2018 року «правила гри» були прописані, бо їх регулював відомчий акт, так званий 42 наказ Держкомлісгоспу, то зараз приватні деревообробники не знають як жити далі, бо наказ скасував суд і у нас утворився правовий вакуум.

Натомість начальник управління Олександр Кватирко зауважив, що така проблема дійсно існує, проте поки цей правовий документ не врегульований – працюватимуть і надалі за попередніми домовленостями, а саме через аукціони. Погодився з необхідністю вирішення проблеми й голова облдержадміністрації Олександр Савченко:

- Я був в багатьох волинських лісгоспах. Закиди про те, що потрібно забрати в державних підприємств ліс, і віддати приватникам – я не підтримую, бо держава вміє керувати цією галуззю. Разом із тим, я маю тверде переконання, що врегулювати процес співпраці необхідні. Я завжди буду захищати бізнес, який платить податки та створює робочі місця. Однак, потрібно не лише рубати, а й насаджувати ліси, - зауважив Олександр Ілліч.

Таким чином, за ініціативою керівника найвищої виконавчої гілки влади в області буде створена робоча група з представників влади, ОУЛМС, деревообробників та лісокористувачів, аби напрацювати механізм врегулювання проведення аукціонів та співпраці між приватними деревообробниками та держлісгоспами.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.