20191114135859.JPG, фото
14 листопада 2019, 13:57

Волинські роботодавці за доброчесний і соціально відповідальний бізнес

Влада, бізнес і громадськість працювали над вивченням та провадженням культури доброчесності ведення бізнесу в Україні під час регіонального семінару роботодавців «Комплаєнс у трудових відносинах», що відбувся у Луцьку. Як представниця влади, участь у семінарі взяла заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Захід проходив з ініціативи UNIC (Українська Мережа Доброчесності та Комплаєнсу) та Федерації роботодавців України. Подібні семінари охоплюють усі регіони України.

Так, в травні 2018 року Українська Мережа Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) спільно з Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні започаткувала щорічний Тиждень ділової доброчесності (Тиждень), тижнева серія заходів для залучення широкого кола представників бізнесу, уряду, неурядових організацій та засобів масової інформації для вивчення та сприяння  культури доброчесності бізнесу в Україні.

На Волині форум, який відбувся на базі компанії Модерн-Експо, зібрав чи не усіх керівників компаній і організацій великого та середнього бізнесу Волині. Партнерами у проведенні семінару виступили обласне об’єднання організацій роботодавців Волині, ПрАТ "СКФ Україна" та ТОВ «Модерн-експо».

Так, голова Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців і заступник голови Федерації роботодавців України Володимир Цибульський переконаний, що такий семінар є дуже важливим і для представників місцевого бізнесу, адже запровадження системи і правил комплаєнсу сьогодні в світі є надзвичайно затребуваними.

- Наприклад такі компанії як Volkswagen, МAN та інші, які є партнерами заводу SKF, вимагають переставити підтвердження того, що на заводі є політика комплаєнсу і менеджери з комплаєнсу. Це, перш за все, дотримання законодавства, правил і стандартів, соціальна відповідальність бізнесу, дотримання трудового законодавства, «білі» зарплати, офіційна зайнятість та прозорість ведення бізнесу, – наголосив Володимир Цибульський.

Тема, яку порушила у своєму виступі Світлана Мишковець, стосувалася ролі держави в управлінні комплаєнс-ризиками. Як відзначила посадовиця, формула управління комплаєнс-ризиками проста і однаково універсальна як для бізнес-економічного середовища, так і для державного урядування. Перше - це оцінка ризиків, друге - оптимізація законів, норм і стандартів і третє – контроль за дотриманням цих внутрішніх та зовнішніх вимог на постійній і регулярній основі.

- Головний ризик для вітчизняної економіки загалом та іноземних інвесторів зокрема – корупція. І це ж не лише хабарництво і шахрайство. А й рейдерство, корпоративні змови, зловживання монопольним становищем, «клановість» економіки, недобросовісна конкуренція, приховування податків, тіньовий ринок зайнятості.

Я порівняла деякі статистичні дані, що яскраво ілюструють масштаб проблематики, якій присвячений сьогоднішній форум.  Так от: у 2018-му річний загальний фонд оплати праці (фактичної, не номінальної) усіх штатних працівників області склав близько 20 мільярдів гривень. Ще 10,3 мільярда – це пенсії і державна соціальна допомога. Тоді, як обсяги внутрішнього споживчого ринку Волині перевищили 60 мільярдів гривень. Думаю, коментарі зайві. Тим цінніша ваша ініціатива доброчесності у трудових відносинах. Вона обнадіює.

Що стосується ролі держави, то, окрім подолання корупції, в пріоритеті мають бути упорядкування складного і мінливого законодавства – потрібна глибша дерегуляція, та лібералізація обтяжливої фіскальної і митної політики. Однак самих лише економічних та адміністративних реформ замало. Потребуються ще й реформації менталітету. І цей форум демонструє: в нашій державі є свідома і прогнозована сила, здатна повести країну з відступу у наступ, - резюмувала Світлана Мишковець.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.