20210603162659.jpeg, фото
03 червня 2021 року

Волинські рятувальники відтепер підвищуватимуть свою професійну майстерність на базі нового тренінгового комплексу

Сьогодні, 3 червня 2021 року, у Луцьку відбулося відкриття Навчально-практичного центру та тренінгового комплексу з підготовки особового складу пожежно-рятувальних підрозділів Служби 101 Волинської області. 

Відтак, проект реалізовано у рамках програми міжнародної технічної допомоги «Ефективна координація рятувальних заходів в Остролецько-Сєддєцькому субрегіоні та Волинській області», що співфінансується Європейським Союзом за Програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014 — 2020».

За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка до презентації результатів міжнародної співпраці долучився заступник голови ОДА Ігор Чуліпа. Адже, як військовозобов'язаний, очільник області знає, наскільки важливою є робота над відточуванням професійної майстерності, задля порятунку життя людей та умови проведення таких навчань.

«Вітаю рятувальників із можливістю вдосконалення своїх навичок на базі нового та сучасного центру, – сказав заступник голови ОДА. – Завдяки співробітництву Волинської області із закордонними партнерами відбувається розвиток нашого регіону у різних сферах життєдіяльності, тому й надалі працюватимемо у спільних напрямках».

Учасники заходу розрізали символічну стрічку та оглянули навчальний пункт й закуплене обладнання. 

Зокрема тренінговий комплекс європейського зразка включає в себе смугу перешкод (лабіринт) із тренажерами та спеціальним комп’ютерним пультом, що разом імітують умови реальної пожежі. В лабіринті можна змінювати конфігурацію металевими решітками, створювати задимлення, відтворюються звуки, характерні під час аварій та пожеж, крики людей про допомогу. В лабіринті є люки, труби, вікна. Рух рятувальника під час тренування відслідковується інфрачервоними камерами та завдяки датчикам, що розміщені в плитах на підлозі лабіринту. Площа комплексу близько 250 м кв. Вартість лабіринту та обладнання понад 4 млн грн.

Окрім того, в рамках міжнародного співробітництва проведено заходи для підвищення рівня готовності пожежно-рятувальної служби Волинської області до реагування на пожежі, надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, а також для покращення взаємодії між пожежно-рятувальними підрозділами Волинської області та Мазовецького воєводства Польщі.

Зокрема, для волинських рятувальників закуплено: 

– 60 сучасних апаратів на стисненому повітрі фірми «Драгер» та 240 масок до них для усіх рятувальників підрозділів обласного центру (на суму понад 2,5 млн грн.);

– 2 одиниці спеціальної техніки (пожежна автоцистерна та автомобіль газодимозахисної служби на суму понад 6,5 млн грн);

– Контрольно-вимірювальний прилад для проведення технічного обслуговування дихальних апаратів, панорамних масок до них та костюмів хімічного захисту (вартість понад 200 тис. грн.);

– 11 потужних компресорів (на суму понад 3 млн. грн.) для швидкого наповнення повітрям балонів захисних апаратів, що необхідні рятувальникам для роботи у задимленому середовищі;

– інтерактивний симулятор і 2 спеціальні манекени для навчання рятувальників порядку надання реанімаційних заходів потерпілому (загальною вартістю понад 250 тис. грн.).

До слова, Проєкт реалізується за підтримки ДСНС України, у тісній співпраці з Волинською обласною державною адміністрацією.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації