20190517165806.JPG, фото
17 травня 2019, 16:47

Волиняни вшанували пам'ять жертв політичних репресій

В період «великого терору» 1936-1938 років було репресовано близько 3% населення СРСР. З них за політичними мотивами близько 2,5 млн. чоловік, або 1,6%. В Україні масові чистки почалися раніше й тривали довше. Понад 2 мільйони 800 тисяч чоловік стали жертвами розкуркулення й депортацій з України, що тривали протягом 1935-1951 років. За архівними даними, більшість репресованих були етнічними українцями.

Відтак, вшановувати пам’ять понад 2,5 млн жертв політичних репресій – усіх тих, хто загинув, хто постраждав від комуністичного режиму на українській землі зібрались десятки лучан на Замковій площі біля пам’ятника «Жертвам політичних репресій».

Ведучий заходу зазначив, що наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, художньої та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення громадської депресії і денаціоналізація.

- Час звичайно лікує, з кожним  роком, на превеликий жаль, відходять у вічність все більше і більше політв’язнів й репресованих. Їхні діти вже сприймають лише епізодично ці моменти катувань їхніх батьків, родичів, а внуки і правнуки взагалі будуть сприймати це лише як якісь епізоди історії, - зауважив заступник голови Волинського обласного ветеранського товариства політичних в’язнів і репресованих Олег Володимирович Максимович.

На жаль, у вітчизняній історії було багато трагічних сторінок. Але те пекельне полум’я загартувало українську націю. Ми згадуємо минуле, щоб не допустити чогось подібного в майбутньому. Драматичні події, які пережив український народ, доводять, що насильство і тоталітаризм ніколи не приносили добра. Майбутнє процвітання України можливо побудувати тільки на принципах демократії, верховенства права та рівності перед законом.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.