20210526155718.JPG, фото
26 травня 2021 року

Волинянка Іванна Дацюк здобула Міжнародну мистецьку премію імені Іллі Рєпіна

За створення серії живописних історичних портретів «Від Трипілля до сьогодення» Іванна Дацюк (м.Луцьк) відзначена Міжнародною мистецькою премією імені Іллі Рєпіна. Диплом про перемогу волинській художниці за дорученням голови ОДА вручив його заступник Анатолій Костик сьогодні, 26 травня 2021 року, під час презентації виставки її творів у стінах головного корпусу Волинського національного універститету імені Лесі Українки. До слова, Іванна Дацюк є випускницею згаданого вишу.

Як розповіла в.о завідувача кафедри факультету культури і мистецтв Ольга Каленюк, Іванна Дацюк працює здебільшого у жанрі портрету, зокрема історичного. Образами картин є історичні постаті: наші предки, трипільці, скіфи, видатні діячі, Герої Небесної сотні тощо. Саме така група портретів і представлена у рідному для художниці університеті.

Окрім цього, працює майстриня і в монументальному живописі. Виконувала розписи Кирилівського монастиря у Києві, Петро-Павлівського монастиря у с.Світязь, її роботи захопили національний музей ім. Тараса Григоровича Шевченка, а стіни українського посольства в Пекіні також прикрашають роботи волинської художниці.

Тож не дивно, що увесь університет дуже пишається здобутками талановитої випускниці.

«Вітаю винуватицю дійства і весь університет з такою нагородою. Бажаю Іванні, щоби вона була не остання, а лише початком перемог. Нехай премії стануть для Вас традицією, адже створюєте дуже гарні картини. Завжди вважаю художників людьми, до котрих торкнулася рука Бога», - сказав, вручаючи нагороду Анатолій Костик.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.