Всесвітній день вишиванки: волиняни долучились до святкування
Кожний народ має свої національні святині і символи, що яскраво вирізняють його серед усіх. Так, українці гордяться власними вишиванками, які впродовж поколінь залишаються їх генетичним кодом. Тож сьогодні, 17 травня 2018 року, у Всесвітній день вишиванки, волиняни одягнули національний одяг та розпочали святкування.
Зокрема, на Київському майдані біля пам’ятника борцям за волю та незалежність України зібралося чимало люду. Серед них – працівники облдержадміністрації та небайдужі жителі міста Луцька, аби вкотре продемонструвати свої вишиті обереги. До акції долучився й голова облдержадміністрації Олександр Савченко та його заступник Світлана Мишковець.
Слід зазначити, що вишивання ще з давніх часів вважається високим мистецтвом. Коріння цього ремесла криються в далекому ХІ ст., коли в часи існування Київської Русі сестра Володимира Мономаха Анна-Янка організувала в Києві школу вишивальниць. Саме ж слово «вишивка» походить від слів «вишній, божественний», а «вишивати» означає звертатися до Бога. Тому, напевно, наші предки і вважали вишиванку найпотужнішим з оберегів, там кожен стібок переповнений молитвами за долю своїх дітей.
Натомість День вишиванки – свято ще зовсім юне. З’явилося воно у 2006 році. Тим не менше, підхопили його українці у всьому світі і став він символічним днем єднання українства.
Як зазначив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області, кожен регіон України має свої особливості орнаментів та володіють унікальними техніками вишивання. Що ж стосується Волині, то тут переважають червоно-чорні візерунки. Відтак, Олександр Савченко підтримав прадавню традицію волинян та одягнув саме таку вишиванку.
– Вітаю вас, патріоти України, волиняни. Дуже радий, що сьогодні нас зібралося так багато. Адже в цей день не так важливо одягнути вишиванку, а важливо висловити свою національну приналежність та ідентифікувати себе як українця. Молодь вже точно відчуває, що таке вишиванка, бо у своєму дитинстві, на жаль, такого поняття ще не було. Тож переконаний, що той запал, який ми сьогодні отримаємо, допоможуть нам у житті. Бажаю всім здоров’я, добра, гарного настрою, оптимізму, удачі в усьому, щирих посмішок, а також додаткових приводів для гордості за нашу державу, за ті справи, що ми виконуємо. Віри нам усім в майбутнє і розквіт України. Слава Україні! Героям Слава! – резюмував Олександр Ілліч.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.