– Вся справа в нас, панове земляки, – Олександр Савченко під час прийому громадян
Черговий прийом громадян у голови обласної державної адміністрації, що відбувся 21 травня 2018 року, видався хоча й менш велелюдним, аніж попередні, проте не менш складним. Проблеми ж, що порушували мешканці регіону, – різносторонні та не завжди ті, що належать до компетенції керівника області. Натомість потребують системної належної роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на місцях або ж узагалі залучення представників судової гілки влади до їхнього вирішення.
Серед питань, порушених заявниками під час прийому, – присвоєння державних нагород загиблим учасникам антитерористичної операції та належне пошанування їхньої пам'яті на місцевому рівні, встановлення авторських прав щодо виконаної творчої роботи, подальша доля центрального ринку міста Луцька, забезпечення житлом або сприяння в облаштування й проведенні ремонту у помешканні, налагодження співпраці з громадськими організаціями Волині і навіть незаконне будівництво сараю.
Одне з найбільш проблемних звернень – від мешканця Рожищенського району, котрий є дитиною-сиротою. Як стало відомо, мама хлопця померла, коли той ще був маленьким. Щодо будинку, де проживала родина, то він згорів. Відтак, спершу хлопець навчався у садочку в Ківерцях, а згодом – у Володимир-Волинській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів.
По завершенню ж навчання працівники влади, котрі опікувалися заявником, посприяли його поселенню у соціальному гуртожитку. Право проживати у ньому він мав лише до 23 років. А позаяк народився на Рожищанщині, після досягнення зазначеного віку повернувся до рідного району.
Однак, на цьому поневіряння хлопця не завершилися. Рожищенська райдержадміністрація допомогла йому отримати тимчасове помешкання в гуртожитку, де може проживати до 30 років. Крім того, працівники органу влади зазначили, що він має частку в будинку двоюрідного брата. Хоча, за словами заявника, така інформація не відповідає дійсності. Тому й добивається власного житла.
Керівник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Алла Онищук, своєю чергою, зазначила, що хлопець дійсно перебував на соціальному квартирному обліку у Володимирі-Волинському, коли працював у місті та проживав у соціальному гуртожитку. Разом із тим, його зняли з зазначеного обліку з причини переїзду до Луцька.
Працівники служби у справах дітей облдержадміністрації неодноразово спілкувалися з заявником з приводу надання йому житла, радили стати на квартирний облік в Іванчицівській сільській раді Рожищенського району, оформити документи на земельні паї, що належали його матері, а також отримати кошти за їхнє використання фермерським господарством «Волиньагрохолдинг». Однак, хлопчина цього не зробив.
Відтак, Олександр Ілліч дав доручення Аллі Онищук спільно з земельним відділом облдержадміністрації передусім допомогти оформити документи на ці паї:
– Берете у нього заяву і везете до сільради… Є чимало проблем, які можна елементарно вирішити, – підкреслив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. По тому ж зауважив, що триматиме питання на контролі до його вирішення.
З неординарним, як для особистого прийому громадян, проханням звернувся до Олександра Савченка луцький скульптор-квітникар, котрий відомий на всю Україну тим, що засаджує узбіччя автомобільних доріг соняшниками й чорнобривцями. Зокрема, минулоріч прикрасив близько 70 кілометрів дороги Луцьк-Горохів, а кілька років тому його соняшники й чорнобривці красувалися перед приміщенням обласної державної адміністрації, що на Київському майдані в Луцьку.
Митець зізнається, аби продовжити роботу й висадити обабіч доріг квіти у 2018-у також, потребує коштів. Тричі звертався із таким проханням до органу влади, однак відповіді так і не отримав. Каже, що продовжуватиме оздоблювати траси власним коштом, хоча за наявності матеріальної підтримки можна було б зробити значно більше.
Керівник найвищої виконавчої гілки влади в області порадив вирішувати це питання поетапно. Насамперед митцю слід визначити дистанцію, запропонувати кілька проектів, аби можна було зрозуміти, які з них вдасться профінансувати, а які – ні. Далі ж Олександр Савченко пообіцяв особисто взяти участь у висадці чорнобривців і соняшників, а також долучити до цього процесу директора департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Івана Мирку.
– Людина заслуговує на повагу. Він робить те, чого жоден інший не хоче робити – прикрашає землю. Це – гарна ініціатива, – резюмував Олександр Ілліч.
Конструктивною видалася і розмова Олександра Савченка з керівниками кількох громадських організацій Волині, котрі прийшли на прийом із єдиною метою – налагодити співпрацю з органом влади. Вони зазначили, що повсюди спостерігають цікаву тенденцію серед населення: усі хочуть змін, але не всі хочуть працювати, аби ці зміни зреалізувати.
Тож, після обговорення ряду проблем та можливих шляхів їхнього вирішення Олександр Ілліч підкреслив, що вся справа в нас. Працювати, а також належно виконувати свої посадові обов’язки повинні як пересічні громадяни, так і посадовці будь-якого рівня.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.