20190211082930.jpg, фото
08 лютого 2019, 14:13

Вже у березні перші волиняни отримають статус бійців-добровольців

Сьогодні, 8 лютого 2019 року, в головній адмінбудівлі краю відбулося перше засідання комісії з визнання бійців-добровольців АТО/ООС. Її основна мета – надання офіційного статусу волинянам, що в перші дні військової агресії на Сході пішли захищати територіальну цілісність країни. Серед присутніх – директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод.

За її словами, для надання статусу бійця-добровольця до департаменту вже звернулося шестеро осіб. Тож нині їх документи знаходяться на опрацюванні/розгляді. Окрім того, чимало людей попередньо зверталися за роз’ясненнями та збирають відповідні документи. Найголовніші з них – це письмове підтвердження свідків тих подій. А зважаючи на те, що не всі вони проживають на території області, процес дещо затягується.

– Ми зі свого боку намагаємося максимально допомогти. Отримати інформацію чи здати документи можна в 516 кабінеті департаменту соціального захисту населення. Чекаємо всіх! Але бажано, щоб приходили особисто. Тому що це робота з персональними даними. Також обов’язкова наявність особистого підпису в заяві, – наголосила Оксана Михайлівна.

За попередніми даними, близько 50-80 волинян пішли на фронт у 2014 році в якості добровольців. Саме вони можуть звернутися за встановленням відповідного статусу. Потому – будуть внесені зміни до Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2019-2022 роки. Відтак, закладуть відповідні кошти, аби бійці могли отримати передбачені виплати та компенсації.

Разом із тим, директор департаменту соціального захисту населення ОДА нагадала, що з 1 січня 2019 року на теренах області діє група швидкого реагування. Відтак, вже є позитивні результати її роботи.

– Гадаю, що ми спільно будемо підтримувати тих людей, які повинні мати цю підтримку. Це ті самі сім’ї загиблих та учасників АТО, допомагати реалізувати усі соціальні гарантії бійцям-добровольцям. Спільними зусиллями будемо робити так, аби на території Волинської області проблемних питань не було, – резюмувала Оксана Гобод.

Наступне засідання комісії з визнання бійців-добровольців АТО/ООС орієнтовно відбудеться на початку березня. Зважаючи на те, що обговорюватимуть персональні дані волинян, воно проходитиме в закритому режимі.

Довідково: ПОРЯДОК визнання бійців-добровольців АТО/ООС визначено рішенням обласної ради від 20 грудня 2018 року. Зокрема, визначено перелік документів, які повинні надавати добровольці, а саме:

  • довідку керівника добровольчого формування про особу-заявника, що входив чи входить до складу добровольчого формування, із зазначенням терміну перебування в зоні АТО/ООС;
  • письмові свідчення не менше двох свідків із числа осіб, які разом з такою особою брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, учасника війни, відповідно до Закону України «Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь в АТО/ООС особи-заявника;
  • інші матеріали, які засвідчують безпосередню участь у бойових діях у російсько-українській війні (фото-, відеофіксація) (за наявності);
  • висновок/характеристику громадської організації (за наявності);
  • документи, що підтверджують факт отримання поранення чи контузії під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення в районах бойових дій у складі добровольчих формувань (у разі необхідності);
  • копію паспорту;
  • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • дві фотокартки розміром 3 см х 4 см;
  • заяву встановленого зразка.

Відповідні документи слід приносити в каб. 516 департаменту соцзахисту ОДА. Контактна особа - Наталія Семенюк.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.