Як триває підготовка до формування інвестиційного паспорту Волинської області
Обласна державна адміністрація разом з районами, містами обласного значення та ОТГ активно працює над створенням бази для залучення в регіон інвесторів – інвестиційного паспорту Волині. Кінцевий результат заплановано отримати вже до 1 серпня 2019 року. А як триває підготовка – обговорили на нараді в керівника патронатної служби облдержадміністрації Валерія Криворога, яка відбулася сьогодні, 19 червня 2019 року.
— Більше двох років в області періодично займалися підготовкою паспорту, однак на сьогоднішній день він беззмістовний, інформація у ньому не актуальна і не якісно зібрана. Враховуючи те, що триває децентралізація, ми вважаємо, що саме ОТГ мають відіграти основну роль у створенні документу, адже відповідно до реформи вони стають самостійними, отже повинні виходити на міжнародні стосунки самостійно, залучати інвесторів самостійно. Їм потрібно наповнювати бюджет, аби розвивати громаду та утримувати об`єкти соціальної інфраструктури: садочки, школи, лікарні. А без такого паспорту – інвестору не цікаво розглядати територію, як засіб для вкладення інвестицій, – запевнив Валерій Леонідович.
Так, на сьогоднішній день, департамент економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації, який займається збором та обробкою інформації для паспорту, отримав інформацію лише від 19 ОТГ з 51. Міста обласного значення – Луцьк, Ковель, Нововолинськ та Володимир-Волинський – усі подали інформацію. Не надійшла інформація від трьох районів – Володимир-Волинської, Горохівської та Старовижівської райдержадміністрацій.
Директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа розповів про типові помилки, які допускають проектні менеджери окремих територій при подачі інформації.
— Стосовно інформації по ділянках, які вільні від забудови – на сьогодні ми отримали 81 картку. Якщо говорити про якість цієї інформації, то типова помилка – ви не вказуєте відстань до дороги, електромережі, газопостачання, води. Мало карток, які надіслали з географічними координатами та фото земельних ділянок. Що стосується ділянок з незавершеним будівництвом - ми отримали 33 картки. Тут краща ситуація, в більшості присутні фото та опис, – зазначив Ігор Дмитрович.
Загалом, збір інформації триватиме ще декілька тижнів. Тож в ОТГ та районів є час удосконалити та доповнити інформацію про переваги та сильні сторони своїх територій, аби мати можливість розвивати громади та залучати інвесторів. Окрім того, на нараді анонсували проведення в жовтні 2019 року другого Міжнародного інвестиційного форуму на Волині.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.