Яким буде навчальний рік на Волині в умовах адаптивного карантину
Підготовка до нового 2020-2021 навчального року та безпечний освітній процес під час карантину – питання, що розглянули на засіданні колегії облдержадміністрації, що відбулася днями під керівництвом голови ОДА Юрія Погуляйка.
Як розповіла начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Людмила Плахотна, увесь навчальний рік та освітній процес на Волині залежатиме від епідемічної ситуації та рівня епідемічної небезпеки кожного району області чи міста, де розташований навчальний заклад.
Нагадаємо, що рівні епідемічної небезпеки на кожній території визначаються відповідно до трьох основних показників за останні два тижні: виявлення нових випадків інфікувань, середня кількість тестувань методом ПЛР та завантежаність ліжок хворими на COVID-19. Згідно цих показників визначають чотири рівні епідемічної небезпеки: Зелений, Жовтий, Помаранчевий та Червоний.
«Зелений» та «Жовтний» рівні епідемічної небезпеки означають, що навчальний процес відбуватиметься у звичному режимі з відвідуванням навчальних закладів, але з дотриманням карантинних вимог (соціальна дистанція, масковий режим).
«Помаранчевий» рівень передбачає змішане навчання. Освітній процес відбуватиметься частково в дистанційному режимі, тобто онлайн та офлайн одночасно. Для цього навчальні плани та програми узгоджуватимуться індивідуально з батьківською та учнівською громадою. Станом на 27 серпня 2020-го року у Волинській області до помаранчевої зони потрапили м.Луцьк та м.Володимир-Волинський, а також Луцький та Маневицький райони.
«Червоний» рівень означає лише дистанційну форму навчання. Слід зауважити, що на Волині станом на 27 серпня 2020-го року жоден район чи місто не віднесені до цього рівня.
«Як саме навчання відбуватиметься у кожному класі визначатимуть у кожному педагогічному колективі спільно із батьківською та учнівською громадою. Таким чином напрацьовуватимуть тимчасовий режим роботи навчального закладу, який переглядатиметься що два тижні згідно рішень Державної комісії з питань ТЕБ та НС», - пояснила головна освітянка області.
До слова, рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулася 27 серпня 2020-го року, затверджено нове епідемічне зонування областей України. Важливо: нове епідемічне зонування почне діяти з 00 год. 00 хв. 31 серпня (понеділок) та буде дійсним упродовж 14-ти днів. Опісля його переглянуть знову відповідно до показників.
Тож з 1 вересня 2020-го року усі заклади загальної середньої освіти області розпочнуть навчання у звичному режимі, але із дотриманням протиепідемічних заходів. Серед них: дотримання соціальної дистанції, масковий режим, температурний скринінг, дезінфекція приміщень.
Основне завдання – забезпечити умови для безпечного навчання в умовах пандемії. До слова, на Волині нараховується 611 шкіл, у яких навчається понад 141 тис. дітей. За парти цьогоріч сядуть 14 841 тисяч волинських першокласників.
Міністерством охорони здоров’я України задекларовано, що учням 1-4 класів немає потреби знаходитися у захисник масках під час навчання. Учні старших класів повинні носити маски на перервах, але разом із цим необхідно уникати пересування у інші класи.
«Саме тому дзвінки про початок та кінець уроку будуть зміщені. Кожен клас та кожна паралель матиме інший час початку та завершення уроку. Тож дізнатися про режим конкретної школи можна у директора школи», - зазначила Людмила Плахотна.
Щодо педагогічних працівників, обслуговуючого персоналу та інших, то їх засобами захисту забепечити повинен орган місцевого самоврядування, тобто власник чи засновник закладу. Зрозуміло, що на усе це потрібен фінансовий ресурс, відшукати який необхідно у місцевому бюджеті, аби забезпечити безпечні умови навчального процесу.
Тож саме з таким проханням до преставників місцевої влади, що брали участь у засіданні колегії у режимі відеоселектору, й звернулась очільниця упраління освіти і науки. Окрім цього, це прописали одним із завдання у рішенні колегії ОДА.
«Засоби індивідуального захисту для дітей – компетенція батьків. Так само як і вимірювання температури перед відвідуванням школи. Разом із цим, навчальний процес у школі починатиметься з виявлення осіб з симптомами захворювання, але такі заходи необхідні для економії часу та зайвої обережності», - відзначила на завершення начальник управління освіти і науки Людмила Плахотна.
Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.