20210302161228.jpeg, фото
02 березня 2021 року

ЄС підтримує Україну на шляху судової реформи

Про це заявив Президент Європейської Ради Шарль Мішель під час онлайн-включення з Луганської області в рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» сьогодні, 2 березня. У зоні проведення Операції об’єднаних сил Шарль Мішель перебував разом з Президентом України Володимиром Зеленським.  

Перебуваючи у Луганській області, Глава держави спільно з Президентом Європейської ради звернулися до учасників Всеукраїнського форуму «Україна 30» у форматі відеовключення.

Президент України Володимир Зеленський подякував Президентові Європейської Ради Шарлю Мішелю та європейським партнерам за підтримку в питанні припинення війни на Сході України та розвитку органів правосуддя і конституційного судочинства України.

«Разом зі мною на українському Донбасі перебуває Президент Європейської Ради пан Шарль Мішель. Він вперше відвідує Україну з візитом і, на мою думку, дуже важливо, що цей офіційний візит розпочинається нашої спільною поїздкою на лінію розмежування. Утім не секрет, що європейські партнери підтримують нас не лише в питанні припинення війни на Сході України, але і в багатьох інших питаннях. Це, зокрема, вдосконалення нашої судової системи та проведення успішних судових реформ», - заявив Володимир Зеленський.

Президент України додав, що на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток Правосуддя» була презентована трирічна стратегія розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства.

«Для втілення її у життя я налаштований найближчим часом підписати відповідний указ. Також я хочу висловити подяку пану Президенту, пану Мішелю, та в його особі усьому Європейському Союзу, за важливу експертну допомогу в побудові в Україні стійкої та незалежної судової системи. Вчора ми багато про це говорили», - додав Володимир Зеленський.

У свою чергу, Шарль Мішель запевнив у належній підтримці України з боку ЄС на шляху до впровадження судової реформи.

«Нещодавні ухвали Конституційного Суду лише підкреслили потребу посилити увагу до судової реформи, щоб вибудувати належну систему і створити прилюдний процесуальний бік судової справи. Це дуже складна, комплексна реформа, що потребує належного впровадження і сміливості. Ми сподіваємося, що дамо ще один поштовх цим зусиллям. ЄС постійно підтримує Україну на цьому шляху і ми маємо намір і надалі надавати консультації, фінансову та публічну підтримку. Пане Зеленський, ми Ваші друзі і будемо супроводжувати та підтримувати Вас на кожному етапі дороги до правовладдя і реформи судової реформи в Україні», - заявив Шарль Мішель.

До слова, під час робочої поїздки до Луганської області Президент України Володимир Зеленський вакцинувався від коронавірусної хвороби COVID-19. Глава держави зробив щеплення на території військового мобільного госпіталю № 59 разом з військовими лікарями та захисниками, які виконують бойові завдання на передовій і вже проходять планову вакцинацію.

За матеріалами Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Розвиток Правосуддя» та сайту Президента України

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації