20200504174855.jpg, фото
04 травня 2020, 17:48

Юрій Погуляйко: Де б я не працював, завжди дію в інтересах держави. ІНТЕРВ'Ю

Працювати конструктивно та налагоджувати діалог, коли ти «не з місцевих», завжди непросто. Але якщо людина – патріот, професіонал, а ще принциповий та вимогливий – то все реально.

Як працюється на Волині керівнику «зі сходу», що вдалося реалізувати із запланованого та як розвивається область в умовах карантину – в інтерв’ю розповів голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко 

- Юрію Михайловичу, як працюється «на чужині», чи вдалося налагодити співпрацю з місцевою владою та реалізувати поставлені завдання?  

Хоча я родом з Луганщини, проте не вважаю Волинь «чужиною». Я українець і вважаю себе патріотом. Для мене пріоритетне значення має те, що конкретно я можу зробити  для своєї країни, а не те, в якому регіоні це відбуватиметься. І якщо Президент України довірив мені реалізовувати поставлені державницькі завдання саме тут, на Волині, то я і моя команда прикладемо максимум зусиль, аби виправдати цю довіру.  

Ведемо діалог з органами місцевого самоврядування, адже для всіх нас у пріоритеті має бути розбудова регіону та добробут волинян, а не політичні амбіції та особисті емоції. Щодо реалізації запланованого – звичайно, чимало уже вдалося зробити, інше – в процесі, є і проблемні питання, але ми їх вирішуємо. 

- Волинь – прикордонна область, яка з початку карантинних заходів пропустила через свої кордони десятки тисяч наших співвітчизників. Які профілактичні міри вживаються в області з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби громадянами, які повертаються в Україну? 

З перших днів введення карантину на кордоні проводився температурний скринінг, однак, його проведення не давало можливості побачити насправді реальну картину щодо рівня захворюваності громадян, які перетинали кордон. Саме тому на рівні області було прийняте рішення про обов’язкове експрес-тестування. Відтак, з середини квітня експрес-тести на виявлення коронавірусу робили усім, хто перетинає кордон України через пропускний пункт «Ягодин». Якщо результат позитивний – така людина відправлялася на обов’язкову обсервацію. Опісля ми контролювали самоізоляцію за допомогою мобільного додатку «Дій вдома». 

- Загалом в Україні введені карантинні заходи, обов’язкові для всіх, однак, окремі регіони на місцях впроваджували додаткові обмежувальні заходи. Як спрацювала у цьому напрямку влада Волині і чи послаблюються карантинні обмеження в області?   

Загалом виконавча влада спільно з органами місцевого самоврядування намагалася об’єктивно відреагувати на виклики, пов’язані з поширенням COVID-19. Ми не чекали спалаху, аби впровадити додаткові заходи, а приймали рішення про їх введення превентивно.  Це і закриття ринків, зупинка громадського транспорту, облаштування санітарно-карантинних пунктів пропуску. Впевнений, що це дало позитивний результат і наразі ми не постергіаємо різкого спалаху захворювання у порівнянні з окремими регіонами. Важливу роль відіграв і рівень відповідальності та свідомості волинян, які дослухалися до порад влади та не виходили з дому без потреби. Я справді дуже вдячний за це. 

Загалом завдяки усім цим заходам і стало можливим наразі поступове послаблення карантинних вимог. Зокрема, значно зменшили кількість КПП, завдяки рішенню Уряду починають працювати продовольчі ринки. Сподіваюся, що і на травневі свята волиняни перебували вдома, а відтак ми зможемо очікувати вровадження нових послаблюючих заходів.  

- Звичайно, встановлення карантину внесло певні корективи у життя цілої країни, більше навантаження уже відчуває економіка та соціальна сфера. Як розвивається область під час карантину? Що вдається реалізовувати в регіоні окрім «карантинних» заходів?  

Звичайно, карантин розставив пріоритети і сьогодні це – життя і здоров’я людей. Однак, попри карантин ми намагаємося підтримувати розвиток економіки, продовжуємо розбудовувати дорожню та соціальну інфраструктуру. Як відомо, в рамках Національної програми «Велике будівництво», яка стартувала в Україні 1 березня з ініціативи Уряду та Президента, на Волині планується провести модернізацію освітніх та медичних закладів, спортзалів, покращити дорожнє покриття. Згідно карти проектів у 2020-го році в області сконцентрують увагу на будівництві 7-ми шкіл, 3-х дитсадків, 2-х об’єктів спортивної інфраструктури, 7-ми приймальних відділень лікарень. Також це оновлення 82-х кілометрів місцевих доріг на суму 738 млн 406 тис. грн. 

І хоча, у зв’язку з епідемією коронавірусу, Уряд України дещо скоротив видатки на «Велике будівництво», усі освітні, медичні та дорожні проєкти мають бути реалізовані. Саме тому пропонуємо залучити до програми кошти із місцевих бюджетів на умовах співфінансування. Адже таке масштабне будівництво – це не лише оновлена інфраструктура, а й нові робочі місця.  

- За підсумками соціально-економічного розвитку регіонів у 2019 році, Волинь вийшла на перше місце за динамікою капітальних інвестицій. Чи вдається утримувати цю динаміку та як залучаються інвестиції в область? 

Так, згідно статистичної інформації Державної служби статистики України та її територіальних органів, у 2019 році Волинська область показала зростання на 74,2% (тоді як в середньому по Україні - на 15,5%), і завдяки цьому пробилася до п'ятірки кращих за обсягом капінвестицій на одного жителя. Також область в шістці кращих по притоку прямих іноземних інвестицій на душу населення і за загальною площею нового житла на тисячу жителів.  

Тому ми будемо прикладати максимум зусиль для мінімізації усіх ризиків та збереженні інвестиційної привабливості Волині. Я твердо переконаний, що більше зацікавити інвесторів можна, якщо об’єднати зусилля влади і бізнесу. Роботу над покращенням інвестиційної привабливості Волині ми розпочали ще до початку карантину і продовжуємо далі. Проведено ряд зустрічей з представниками волинського бізнесу, відвідав підприємства аби почути та врахувати їх думку, вивчав ідеї, для реалізації яких потрібно сприяння з боку влади. 

- Які з особисто поставлених вами цілей вдалося вже досягнути?  

Одні з перших проєктів моєї команди, які вже вдалося реалізувати, це закриття нелегальних АЗС та пилорам.  

Загалом вже обстежено 276 об’єктів, що здійснюють реалізацію пального, припинено роботу 48 незаконних АЗС, демонтовано власниками 8 АЗС. З незаконного обігу вилучено 438,25 тон паливно-мастильних матеріалів сумнівної якості, вартість вилучених нафтопродуктів складає 11 млн. 749,5 тис. грн. За встановленими фактами без ліцензійної торгівлі пальним нараховано 4 млн. 636 тис. грн штрафних санкцій. 

Окрім того, на Волині припинено діяльність 318 нелегальних пилорам. За відповідними фактами відкрито кримінальні провадження, деревина вилучена, проводяться необхідні слідчі дії. Лісопорушниками добровільно відшкодовано та сплачено у місцеві бюджети загалом 468,5 тис. грн. Хочу наголосити, що результативності роботи лісової охорони сприяє співпраця з місцевим населенням та правоохоронними органами. 

Також працюємо над ліквідацією незаконного виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, вживаємо заходів із запобігання і протидії контрабанді на території області.  

- Днями минає 5 місяців, як Ви на посаді голови облдержадміністрації.  Які у Вас враження від Волинського краю і щоб Ви побажали волинянам?  

Волинь насправді унікальний край з мальовничою природою, великими інвестиційними можливостями та працьовитими людьми. Характерними особливостями волинян є любов до батьківської землі та яскраво виражені національні традиції. І мені дуже хотілося б, щоб ці риси були спрямовані у конструктивне русло і знайшли своє відображення не у конфронтації, а в співпраці влади та волинської громади. Адже пріоритетним є не приналежність до того чи іншого регіону, а результат, на який спрямовані наші спільні зусилля. 

Переконаний, що немає значення, звідки ти – з Луцька чи з Києва, а може з Луганська чи Криму, куди важливішим є те, що ми громадяни однієї держави.  І якщо це люди з прогресивним баченням, креативним мисленням, відповідальністю та бажанням працювати – я готовий бачити їх у своїй команді. Щиро сподіваюся, що наша командна робота, спрямована на впровадження позитивних змін на Волині, знайде розуміння та підтримку волинян. Ми готові до діалогу, до сприйняття нових ідей та конструктивних пропозицій, аби Волинь розвивалася, і була не лише успішним аграрним регіоном, а в повній мірі могла реалізувати усі свої потенційні можливості.

Джерело: https://lenta.ua/ua/pro-medichnu-reformu-ekspres-testuvannya-na-kordoni-zaluchennya-investitsiy-zakrittya-nelegalnih-azs-ta-piloram-intervyu-z-golovoyu-volinskoyi-oda-yuriem-pogulyaykom-48487