20220630175338.JPG, фото
30 червня 2022, 17:48

Юрій Погуляйко взяв участь у засіданні Штабу з підготовки до опалювального сезону

Начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко сьогодні, 30 червня 2022 року, в режимі відеоселектору взяв участь у другому засіданні Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду (ОЗП) 2022/23 року. Захід відбувся під керівництвом Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

До засідання також долучилися заступники голови ОДА, представники територіальних громад області та керівники профільних департаментів та управлінь.

«Будь-які спекуляції та використання теми опалення в політичних цілях вважаю злочином перед державою. Організація опалювального сезону є питанням національної безпеки України.  Кожен українець має бути обігрітий!» – зазначив Олексій Чернишов.

Нагадаємо, що Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкти, які запровадять мораторій на підвищення цін у сфері теплопостачання. Така норма буде чинна на час дії воєнного стану та шести місяців після його припинення. Водночас суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання будуть компенсувати різницю в тарифах коштом держбюджету.

Слід зазначити, що профільними міністерствами, НАК «Нафтогаз» та Асоціацією міст України спільно підготовлений проєкт урядового рішення щодо покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. 

Так, перший заступник Міністра енергетики України Юрій Власенко повідомив, що громадяни України будуть забезпечені теплом, електроенергією та газом.

Олексій Чернишов своєю чергою наголосив, що місцева влада вже зараз має проводити утеплення будинків та накопичувати альтернативне паливо. Він також закликав місцеву владу заповнити дані про стан та потреби підприємств ЖКГ на платформі Uneeds, яку формує Мінрегіон.

За підсумками засідання його учасники дійшли спільної думки, що важливим фактором підготовки до опалювального сезону є злагоджена робота всіх відомств та гілок влади. Тому необхідно співпрацювати та допомагати один одному, аби досягти спільної мети.