З проблемами та поемами на прийом до голови облдержадміністрації
Перший прийом громадян у новопризначеного голови обласної державної адміністрації Олександра Савченка, що відбувся 2 квітня 2018 року у стінах головної адмінбудівлі краю, виявився вкрай непростим: 25 індивідуальних та колективних звернень від більше, аніж сотні мешканців області з проханням допомогти у вирішенні питань різнопланового характеру – від будівництва шкіл та доріг на теренах області до сприяння у виплаті матеріальної допомоги та припинення незаконних робіт на території державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».
Аби відразу з’ясувати, яких кроків вжили для вирішення проблем, а яких ні, Олександр Ілліч запросив також поспілкуватися з заявниками керівників відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.
Одним із перших на прийом потрапив батько учасника антитерористичної операції на сході України, котрий загинув при виконанні бойових дій у 2014 році. Як стало відомо, чоловік уже не вперше звертається до органу влади з проханням допомогти в присвоєнні сину звання «Герой України» посмертно. Два роки тому усі необхідні документи подали до Міністерства оборони України, котре, своєю чергою, погодило їх та переслало до Адміністрації Президента України. Проте, з невідомих причин комісія, що займається розглядом зазначених питань, упродовж тривалого часу не дає ні позитивної, ані негативної відповіді. Тож, задля вирішення проблеми Олександр Ілліч звернеться із особистим поданням до Президента України, аби волинського героя відзначили належним чином.
Болючою для мешканців багатьох населених пунктів області є проблема відсутності або неналежного технічного стану загальноосвітніх навчальних закладів. Відтак, мешканці сіл Стобихівка Камінь-Каширського району, а також Прилуцьке й Башлики Ківерцівського району, звернулися до керівника найвищого виконавчого органу влади регіону, аби він посприяв вирішенню проблем зі школами.
Зокрема, заявники із Прилуцького розповіли:
– Школа у селі побудована у 1967 році на 140 учнів. Однак кількість жителів населеного пункту тоді становила менше півтори тисячі. На разі ж ця цифра збільшилася практично до чотирьох тисяч, а в закладі навчаються 578 учнів. Ще у 2009 році, коли в селі проживали 292 дитини шкільного віку, тодішній голова Ківерцівської райдержадміністрації прийняв рішення зробити добудову до школи розміром 50*17 метрів. Проблема полягає в тому, що відповідної проектно-кошторисної документації не підготували.
Як з’ясувалося, у 2015 році голова Ківерцівської райдержадміністрації Валерій Ткачук посприяв тому, аби виділити майже 98 тисяч гривень на розробку необхідних паперів з узаконення добудови навчального закладу ТзОВ Проектно-вишукувальний інститут «Волиньагропроект». Минуло три роки, однак зазначене питання досі не вирішене. Заступник начальника управління капітального будівництва облдержадмінстрації Станіслав Наумчик зазначає: задля узаконення добудови приміщення має бути висновок щодо його придатності до експлуатації. Цього ж документу немає.
Відтак, Олександр Савченко доручив створити комісію за участю керівників профільних підрозділів облдержадміністрації та ТзОВ ПВІ «Волиньагропроект», котра виїде на місце та з’ясує усі аспекти справи.
Ще одна нагальна проблема, з якою мешканці Волині прийшли до керівника найвищого виконавчого органу влади регіону – стан автошляхів. Про здійснення ремонтних робіт на дорогах Цумань-Карпилівка, Горохів-Ржищів та Яромель-Домашів клопотали заявники Ківерцівського та Горохівського районів. Частина з них також скаржилися на власників великовагового транспорту, мовляв, саме через недотримання ними обмежень щодо допустимої ваги вантажу, котрий перевозять, дороги руйнуються.
Відтак, Олександр Ілліч поцікавився у директора департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Івана Мирки, скільки велико-габаритних комплексів на разі є на Волині та чому їх не використовують? Дізнавшись, що у розпорядженні області – 3 зазначені вище комплекси, голова облдержадміністрації наголосив: якщо ситуація не зміниться, то на проблемних ділянках шляхів на період до місяця залишатимуться велико-габаритні комплекси. Відтак, ті перевізники, котрі руйнують дороги, офіційно вноситимуть кошти за їх ремонт.
Найбільш неординарним, проте, стало звернення мешканки міста Луцька, котра своє прохання щодо відновлення роботи санаторію в селі Журавичі виклала у віршованій формі. Відомо, що на території закладу є кілька свердловин із лікувальною родоновою водою. Тож, його функціонування допомогло б оздоровлювати не лише жителів Волині, але усієї України.
Очевидно, аби лікувальний заклад міг функціонувати у подальшому, потрібна немала сума коштів для проведення ремонтних робіт та облаштування прилеглої території. Позаяк у місцевих та обласному бюджетах фінансування для цієї потреби було відсутнє, кошти намагалися знайти альтернативним шляхом. Мова йде про написання проекту у рамках грантових програм ЄС.
На переконання Олександра Савченка вирішення зазначеного питання потребує спільних зусиль як органу місцевого самоврядування, на території котрого розміщений санаторій, так і органів виконавчої влади, зокрема головного управління Держгеокадастру в області. Однак, запропонував розглянути інші варіанти, яким чином можна відновити роботу лікувального закладу, зокрема й щодо пошуку зацікавлених сторін серед інвесторів в Україні.
Загалом, кожне порушене заявниками питання – на контролі керівника найвищого виконавчого органу влади регіону.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.