20220312115546.jpg, фото
12 березня 2022, 11:53

За минулу добу в області сукупно горіло 11 гектарів сухостою!

За минулу добу в області виникло 9 загорань сухої трави , які вже ліквідовані волинськими рятувальниками.

Зокрема у містах Ковелі, Рожищі та на територіях Шацької, Голобської, Турійської громад Ковельського району, а також Оваднівської Володимир-Волинського району з вогнем боролися професійні рятувальники, яким допомагали представники громад, які є працівниками місцевих пожежних команд. Вогонь зупинено, але загальна площа горіння сухої трави та чагарників на території усіх громад вражає - 11 гектарів! І щодня кількість підпалів сухої трави зростає. 

Чому люди не усвідомлюють, що підпалюючи сухотрав’я, допомагають не країні, а ворогу, оскільки кожен виїзд пожежного авто – це не лише затрачений час та сили рятувальників, а й пальне, якого і так бракує усім. Для ліквідації пожеж сухотрав’я загалом задіяні 12 одиниць пожежної техніки та 35 чоловік особового складу ГУДСНС України у Волинській області та місцевої пожежної охорони краю. 

Рятувальники нагадують волинянам, які забули, або свідомо під час війни продовжують підпалювати сухі трави та чагарники - за спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!

Минулоріч в Україні у 18 разів збільшили розмір штрафів за спалювання сухої трави. Так, за таке порушення, вчинене на будь-якій території, громадянин замість 170 грн штрафу сплачує 3060 грн. А за підпал сухостою на території природно-заповідного фонду штраф становить від 6120 до 30 600 грн!

Волиняни! Пам’ятайте! Спалювання сухої трави у воєнний час прирівнюється до диверсій!